کاظمی, رئیس مجمع نمایندگان لرستان گفت: احداث پالایشگاه پلدختر رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در این منطقه ایجاد می‎کند.

سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: اولین پروژه صنعتی پلدختر پس از ۴۰ سال انقلاب ساخته می‌شود. این پروژه از پروژه‌های زیرساختی و اشتغال‌زایی مهم استان لرستان است و به همت جوانان متخصص ایرانی پیشرفت سریع‌تری دارد.

وی افزود: این مکان اولین پالایشگاهی بوده که عمده تجهیزات و امکانات آن، ساخت داخل کشور است و پنج هزار بشکه توان کاری داشته و با سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در حال احداث است.

رئیس مجمع نمایندگان لرستان با تأکید بر اینکه پالایشگاه، یک نمونه موفق از مشارکت و حضور بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری است، عنوان کرد: شروع ساخت این پروژه در زمستان سال ۹۸ بوده و به‌زودی فاز نخست این پروژه زیرساختی و مهم، به بهره‌برداری می‌رسد و برای اولین بار، همه مراحل طراحی پالایشگاه و تولید تجهیزات پالایشگاه به دست نیروها و مهندسان توانمند داخل کشور صورت گرفته است.

وی بابیان اینکه احداث مینی پالایشگاه پلدختر مصداق بارز دور زدن تحریم‌های خارجی است، تصریح کرد: این طرح هم در شرایطی که کشور با تحریم شدید و ظالمانه نظام استکبار جهانی، مواجه شده با اتکا به توان نیروهای داخلی ساخته‌شده است.

کاظمی گفت: ساخت این نوع از پالایشگاه‌ها، پنج تا هشت سال زمان نیاز دارد که امیدواریم این پروژه در مدت‌زمان حداکثر دو سال به بهره‌برداری نهایی برسد چراکه روند اجرای پروژه سرعت خوبی دارد.

وی بابیان اینکه احداث این طرح صنعتی، دغدغه اشتغال جوانان را برطرف می‌کند، یادآور شد: در حال حاضر، تعداد ۲۰۰ نفر در سه شیفت کاری در این پروژه مشغول به کار هستند و تلاش شده است در اشتغال‌زایی نیز اولویت با نیروهای بومی و محلی باشد.

نماینده مردم پلدختر در مجلس بیان کرد: این پروژه یک طرح و برنامه زیرساختی اثرگذاری در کاهش نرخ بیکاری در شهرستان پلدختر است و آن هنگام که به مرحله نهایی بهره‌برداری برسد از ظرفیت اشتغال‌زایی مؤثری برای کاهش بیکاری بهره‌مند است.

کاظمی تصریح کرد: وقتی پالایشگاه پلدختر به مرحله نهایی فعالیت برسد قادر است روزانه دو هزار و۵۰۰ بشکه بنزین با استاندارد از نوع «یورو ۵» به ظرفیت تولید کشور اضافه کند.

وی گفت: در شرایطی که استان لرستان، همواره از سال‌های گذشته تاکنون ازجمله استان‌های دارای نرخ بیکاری بالا محسوب شده است ایجاد این پروژه در شهرستان پلدختر به‌صورت عمده خواهد توانست رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در این منطقه ایجاد کند.

انتهای پیام/