فرهی، مدیرطرح صندوق های قرض الحسنه روستایی سازمان بسیج سازندگی گفت: اشتغال در قالب تعاونی ها، مهمترین هدف صندوق قرض الحسنه بسیج سازندگی است که می تواند در این موضوع نقش مهمی داشته باشد.

به گزارش سفیرافلاک، احسان فرهی عصر امروز در جلسه هم اندیشی تسهیلگران صندوق های قرض الحسنه و مجمع جهادگران بسیج سازندگی استان لرستان اظهار داشت: مهم ترین هدف صندوق های قرض الحسنه بسیج سازندگی، اشتغالزایی است و توسعه تعامل بانک های عامل با صندوق های قرض الحسنه بسیج بسیار ضروری است.

وی افزود: گروه های جهادی باید برای رفع مشکلات و تنگناها تلاش کنند و امروز بسیج در جنگ اقتصادی با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل ها اقداماتی خوبی انجام داده است.

مدیر صندوق های قرض الحسنه روستایی سازمان بسیج سازندگی تصریح کرد: در این راستا بسیج سازندگی هزار و ۳۰۰ نفر تسهیل گر را آموزش داده تا بتوانند در جهت ایجاد صندوق‌ها و کمک به افراد عضو صندوق خدمت کنند.

فرهی ایجاد اشتغال روستایی در قالب تعاونی‌ها را از اهداف مهم این طرح برشمرد و گفت: نباید این صندوق‌های قرض‌الحسنه تبدیل به بانک شوند و تلاش می شود تا از این فرصت در جهت تولید و کمک به بهبود وضعیت اشتغال، اقتصاد و معیشت مردم بهره برد.

وی بیان کرد: همراهی بانک های عامل با صندوق های قرض الحسنه برای اجرای درست این برنامه بسیار حائز اهمیت است و تسهیلات صندوق‌ها به میزان آورده مردم عضو صندوق پرداخت می‌شود.

مدیرطرح صندوق های قرض الحسنه روستایی سازمان بسیج سازندگی خاطرنشان کرد: حق عضویت در این صندوق ها از ۲۰ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان است که طبق سهم آورده افراد تسهیلات پرداخت می شود.

انتهای پیام/