سرهنگ امیری، معاون درمان سپاه لرستان گفت: طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» با هدف قطع زنجیره انتقال کرونا به زودی در استان لرستان اجرا می شود.

سرهنگ مصطفی امیری در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: این طرح با همکاری بسیج جامعه پزشکی و وزارت بهداشت اجرا می شود که قطع زنجیره کرونا و کمک به قرنطینه بیماران کرونایی از مهمترین اهداف این طرح است.

وی افزود: در اجرای این طرح از ظرفیت پزشکان، پرستاران و سایر بسیجیان برای قرنطینه کردن بیماران کرونایی در منزل استفاده می شود و در صورتی که شرایط عمومی آنها نیاز به بستری در بیمارستان نباشد، در منزل نگهداری و در صورت نیاز پزشک و پرستاران آنها را در منزل ویزیت می کنند.

معاون درمان سپاه لرستان تصریح کرد: بیماران در صورتی که حالشان وخیم باشد به بیمارستان ارجاع داده می شوند و در غیر این صورت در منزل بستری و دوره قرنطینه را سپری می کنند.

امیری عنوان کرد: در اجرای این طرح بسیجیان سراسر استان، پزشکان و پرستاران بسیجی آماده هستند تا بتوانند با اجرای این طرح، زنجیره انتقال کرونا قطع شود.

وی بیان کرد: با افزایش شیوع کرونا و بستری بیماران در بیمارستان ها، درمانگاه ولایت مرکز استان در اختیار علوم پزشکی قرار داده شده تا  به بخش کرونایی اختصاص یابد.

معاون درمان سپاه لرستان گفت: با تجهیز این درمانگاه تعدادی از بیماران کرونایی بستری و تحت مراقبت قرار می گیرند و علاوه بر این سایر امکانات در اختیار علوم پزشکی قرار داده می شود تا در صورت نیاز استفاده نماید.

امیری با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی افزود: ضروری است تا همه مردم پروتکل های بهداشتی را در این روزهای شیوع گسترده کرونا بسیار جدی مورد توجه قرا دهند و در از خروج غیر ضروری خودداری کنند، فاصله با دیگران را رعایت و حتما از ماسک استفاده نمایند.

انتهای پیام/