فتایی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: 25 واحد چاپ در شهرستانهای استان به دلیل عدم تمکین از تذکرات در راستای نشر آگهی پلمب شدند.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی ارشاد لرستان  احمد حسین فتایی اظهار داشت: متاسفانه علیرغم تذکرات متعدد و بازرسی های مستمر، برخی از واحد های چاپی در سطح استان بدون در نظر گرفتن محدودیت ها و مصوبات اعلام شده توسط ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، اقدام به چاپ بنر و آگهی ترحیم مشتمل بر زمان و مکان مراسم خاکسپاری نموده اند، که در این راستا  ۹ واحد متخلف چاپی در خرم آباد جهت پلمب و برخورد قانونی با متخلفین به نیروی انتظامی و مراجع قضایی معرفی شدند.

وی افزود: همچنین با هماهنگی فرمانداران برخی شهرستان های استان و در راستای جلوگیری از فعالیت غیر قانونی، ۲۵ واحد و مرکز چاپی در این شهرستان ها پلمب گردیده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد لرستان عنوان کرد: طی چند ماهه اخیر بارها اعلام شد که چاپخانه های دارای مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مراکز چاپی حق چاپ بنر و آگهی های ترحیم مشتمل بر زمان و مکان را ندارند و با متخلفین برخورد قانونی صورت می پذیرد، لذا ضمن تاکید مجدد بر این موضوع، اعلام می داریم که عدم رعایت محدودیت ها و مصوبات کرونایی اعلام شده، به لغو دائمی مجوز این مراکز منجر خواهد شد.

فتایی گفت: از عموم مردم استان نیز انتظار می رود ضمن رعایت دقیق محدودیت های اعلامی، از برگزاری و شرکت در هرگونه مراسم خاکسپاری و عروسی جداً خودداری نموده و سلامتی و حقوق سایر شهروندان و هم استانی ها را نادیده نگیرند.

انتهای پیام/