فارسانی، مدیر کل کمیته امداد لرستان گفت: 5 هزار و 500 شغل تا پایان سال در استان ایجاد می شود که بخشی از این تعداد اشتغال در راستای کمک مومنانه برای افراد جویای کار فراهم می شود.

جاسم محمدی فارسانی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: کمیته امداد از اول شیوع کرونا تاکنون اقدامات زیادی در راستای تهیه و توزیع بسته های معیشتی، بهداشتی و اطعام انجام داده به طوری که بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان در این راستا هزینه شده است.

وی افزود: توزیع بیش از ۴۶ هزار بسته معیشتی و ۵۴۰ پرس غذای گرم بخشی از اقدامات کمیته امداد در کمک مومنانه بود که با همت خیرین این اقدامات انجام شد.

مدیر کل کمیته امداد لرستان تصریح کرد: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری و ادامه کمک مومنانه این بار برای اشتغال،جهیزیه و سایر بخش ها اقداماتی صورت می گیرد.

محمدی با اشاره به ایجاد اشتغال توسط کمیته امداد عنوان کرد: کمیته امداد استان تا پایان سال پنج هزار و ۵۰۰ شغل برای افراد جویای کار فراهم می کند که بخشی از این اشتغال ها مربوط به کمک مومنانه است.

وی بیان کرد: همچنین ۶۴۰ جهیزیه برای نوعروسان نیازمند تهیه و به آنها اهدا می شود که این موارد بخشی از کمک های کمیته امداد می باشد.

مدیر کل کمیته امداد لرستان از الکترونیکی شدن ۲۶ برنامه کمیته امداد خبر داد و گفت: با شیوع کرونا و تلاش برای کاهش مراجعات حضوری، خدمات بیش از ۲۶ برنامه شامل جمله مسکن، جهیزیه، دانش آموزی، دانشجویی، به صورت غیر حضوری ارائه می شود.

محمدی خاطرنشان کرد: ۳۰۰ هزار صندوق صدقات در استان در منازل وجود دارد که با شیوع کرونا و کاهش استفاده از پول نقد، قرار است از دستگاه پُز برای صندوق صدقات منازل استفاده شود.

انتهای پیام/