شیرمحمدی، کارشناس بهداشت و درمان گفت: آن چه امروز در رابطه با راه جلوگیری از شیوع گسترده ویروس به اجماع کادر پزشکی رسیده است استفاده صد درصدی مردم از ماسک همراه با رعایت فاصله اجتماعی حداقل 2 متر و تشخیص زود هنگام بیماری است.

حمزه شیرمحمدی در گفت و گو با  خبر افلاک با اشاره به پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا اظهار داشت: تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با کرونا ضروری است که بروز این امر، کاهش مصرف چربی، کربوهیدارت ها و دریافت پروتئین از منابع حیوانی و گیاهی را می طلبد.

وی افزود: مادران باید مصرف سبزیجات و میوه جات غیرترش مانندهویج، فلفل دلمه ای و کدو را در سبد تغذیه ای روزانه خانواده قرار دهند؛ ضمن این که در اوج اپیدمی کرونا مصرف مستقیم شکر توصیه نمی شود.

کارشناس بهداشت و درمان با اشاره به تغذیه فرد مبتلا به کرونا عنوان کرد: وعده غذایی بیماران کرونایی با افزایش مصرف ریز مغذی ها و مغزها مثل پسته، کشمش، مواد پروتئینی و گوشتی مثل تخم مرغ و سایر مواد پروتئینی همراه با نوشیدن مایعات فراوان در طول روز باشد؛ همچنین فرد مبتلا در طول دوره درمان استفاده از لبنیات را به حداقل برساند.

وی به ضرورت رعایت اصول قرنطینه فرد مبتلا  اشاره کرد و گفت: تب درجه پایین، ضعف و بی حالی، سرفه، گلود درد بدون علائم هشدار دهنده، تنگی نفس و یا مشکلات تنفسی، گوارشی می تواند از علائم بیماری خفیف کرونا باشد و مراقبت های درمانی از فرد می تواند در خانه انجام شود.

شیرمحمدی با اشاره به لزوم رعایت اصول بهداشتی در مراقبت از فرد بیمار بیان کرد: ضمن محدود شدن حرکت در خانه، بیمار در اتاقی با تهویه مناسب قرارگرفته و هیچ گونه فضای اشتراکی با بیمار وجود نداشته باشد.

وی تأکید کرد: افراد با داشتن علائم اولیه حتما به پزشک مراجعه نمایند چراکه با تشخیص زودهنگام بیماری می توان مانع از پیشروی ویروس در بدن و همچنین انتقال به دیگر افراد شد.

شیرمحمدی گفت: رعایت نکردن اصول اولیه بهداشت فردی، اجتماعی و رعایت نکردن اصول اولیه بهداشت فردی، ضعف سیستم ایمنی بدن و مبتلا بودن به بیماری های زمینه ای و وراثتی همچون چربی خون و دیابت می تواند موجب بروز بیماری شود.

کارشناس بهداشت و درمان با تأکید بر این که مردم از عبور و مرور در محیط های پر ازدحام جلوگیری کنند تصریح کرد: موضوعی که امروز در رابطه با راه جلوگیری از شیوع گسترده ویروس به اجماع کادر درمان رسیده است استفاده صد درصدی مردم از ماسک همراه با رعایت فاصله اجتماعی حداقل دو متر و تشخیص زود هنگام بیماری است.

انتهای پیام/