ویسکرمی، نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیمی از صنایع لرستان راکد است گفت: ۱۷۰ هنرستان کشاورزی آماده واگذاری به بخش خصوصی است تا سرمایه گذار بتواند از این ظرفیت برای تولید و توسعه استفاده نماید.

مهرداد ویسکرمی در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در استان لرستان ظرفیت های زیادی وجود دارد که برخی از این ظرفیت ها بدون استفاده و راکد باقی مانده است در حالی که استفاده از آنها می تواند علاوه بر تولید، اشتغال را به همراه داشته باشد.

وی افزود: یکی از این ظرفیت ها، هنرستان های کشاورزی استان است که مدتهاست بدون استفاده باقی مانده که در این راستا ۱۷۰ هنرستان کشاورزی آماده واگذاری به بخش خصوصی است تا سرمایه گذار بتواند از این ظرفیت برای تولید و توسعه استفاده نماید.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این هنرستان ها دارای چاه آب بوده که در گذشته برای آموزش مورد استفاده قرار می گرفته اما با عدم استفاده از آنها، مدتهاست مسکوت مانده و می توان این ظرفیت را در بخش کشاورزی فعال کرد.

ویسکرمی عنوان کرد: وسعت این هنرستان ها چند هکتار است که سرمایه گذارانی که تمایل دارند در بخش کشاورزی سرمایه گذاری کنند اما در بحث زمین با مشکلاتی همراه هستند می توانند از این هنرستان ها استفاده کنند.

وی با اشاره به احیای صنایع راکد استان گفت: احیا و بازگشت واحدهای راکد در استان می تواند گامی اساسی برای اشتغال و تولید باشد به طوری که نیمی از صنایع استان راکد و یا با ظرفیت اندکی فعالیت می کنند.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی افزود: صنعت و کشاورزی از مهمترین ظرفیت های استان لرستان است که با برنامه ریزی و اولویت بندی کارها می توان از این دو ظرفیت به خوبی استفاده کرد و تعداد زیادی از افراد جویای کار در این بخش ها مشغول به کار شوند.

انتهای پیام/