خادمی، استاندار لرستان گفت: تجمعات به خصوص دورهمی های خانوادگی از عوامل مهم شیوع بیماری کرونا است و روزانه حدود 15 نفر بر اثر این بیماری فوت می کند.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز طرح جامعی برای کنترل اجتماعی بیماری کرونا عنوان شد و مقرر گردید تا هفته آینده نهایی و اجرا شود.

وی افزود: در این طرح، کشور به لحاظ شیوع کرونا به سه بخش قرمز، نارنجی و زرد تقسیم بندی شده و محدودیت های خاصی برای هر کدام اعمال خواهد شد و محدودیت های جدید نسبت به گذشته  گسترده‌تر و با شدت بیشتری اجرایی می شود.

استاندار لرستان تصریح کرد: مردم در نظر داشته باشند که هدف از برگزاری جلسات، اعمال محدودیت ها و سخت گیری ها برای مهار بیماری است که فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک باید به عنوان یک ضرورت باشد.

خادمی عنوان کرد: تجمعات به خصوص دورهمی های خانوادگی از علل مهم شیوع بیماری کرونا است و استان به لحاظ شیوع کرونا در وضع مطلوبی قرار ندارد.

وی خاطر نشان کرد: روزانه مرگ و میر بر اثر کرونا در استان بین ۱۲، ۱۳ و حتی ۱۵ نفر است و با توجه به روند صعودی ابتلا به کرونا و محدودیت در امکانات پزشکی و درمانی استان، ضرورت دارد مردم نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی اهتمام ویژه داشته باشند.

انتهای پیام/