ابدالی، مسئول بسیج اصناف لرستان گفت: طرح تشدید نظارت بر بازار با همکاری بسیج اصناف در استان لرستان آغاز شده است.

جمال ابدالی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: از دو سال پیش همکاری بسیج با اصناف برای نظارت بر بازار آغاز شد اما با توجه به شیوع کرونا و نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی توسط اصناف این برنامه تشدید شده است.

وی افزود: بسیجیان اصناف به عنوان همیاران بازرس در بازرسی ها حضور دارند که در استان لرستان بالغ بر ۳۰۰ نفر تاکنون برای اجرای این برنامه اعلام آمادگی کرده اند و در صورت نیاز تعداد بسیجیان برای اجرای این طرح افزایش خواهد یافت.

مسئول بسیج اصناف لرستان تصریح کرد: بسیجیان پس از فراگیری آموزش های لازم در این نظارت و بازرسی حضور دارند و تلاش می شود تا با تشدید نظارت ها، اصناف پروتکل های بهداشتی را در بحث شیوع کرونا جدی تر بگیرند.

ابدالی عنوان کرد: بسیجیان در راستای بازرسی از انبارهای احتکار، کم فروشی، گران فروشی نیز با همکاری بازرسیان صمت در میدان حضور دارند تا علاوه بر کنترل بازار در بخش های دیگر بتوانند نظارت کنند.

وی با اشاره به تلاش کارگاه های تولید ماسک در استان گفت: با شیوع کرونا کارگاه هایی برای تولید ماسک در استان راه اندازی شد که در حال حاضر ۳۰ کارگاه در استان مشغول به تولید ماسک هستند.

مسئول بسیج اصناف لرستان خاطر نشان کرد: هر ماه بالغ بر ۱۰ میلیون عدد ماسک در استان تولید می شود و ماسک های تولیدی با قیمت مصوب عرضه می گردد.

انتهای پیام/