فتحی بیرانوند، مدیر کل بیمه سلامت لرستان گفت: براساس مصوبات ستاد ملی کرونا و در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر، دفترچه بیمه همگانی، روستاییان و عشایر تا پایان سال به صورت رایگان صادر خواهد شد.

به گزارش سفیرافلاک، شاهدخت فتحی بیرانوند عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کسانی که تاکنون دفترچه بیمه دریافت نکرده اند، یا این که تاریخ اعتبار دفترچه آنها به اتمام رسیده می‌توانند بدون اجرای طرح ارزیابی وسع و به صورت رایگان تا پایان سال صاحب دفترچه شوند.

وی افزود: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و به منظور جلوگیری از تجمع و  تردد مراجعین به  دفاتر پیشخوان، بیمه شدگان بدون مراجعه حضوری و از طریق سامانه https://eservis.ihio.gov.ir   می توانند نسبت به  ثبت نام و انتخاب نزدیکترین دفتر پیشخوان طرف قرارداد محل سکونت،  جهت دریافت دفترچه رایگان اقدام نمایند.

مدیر کل بیمه سلامت لرستان تصریح کرد: به منظور پیشگیری از شلوغی دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با توجه به افزایش شیوع بیماری کرونا، دفترچه های بیمه‌ای کلیه صندوق‌های این سازمان اعم از بیمه کارکنان دولت، سایر اقشار و نظام ارجاع، دفترچه روستاییان و عشایر و همچنین دفترچه بیمه همگانی به صورت سیستمی تا پایان سال اعتبار دهی شده و برای تمدید اعتبار دفترچه نیاز به مراجعه حضوری در دفاتر پیشخوان نیست.

فتحی بیرانوند عنوان کرد: به اطلاع کلیه موسسات طرف قرارداد اعم از پزشکان، داروخانه‌ها، بیمارستان ها، مراکز تصویربرداری وآزمایشگاهی  می رساند که هیچ مشکلی در پذیرش اسناد دفترچه های اشاره شده با توجه به اعتبار دهی سیستمی نسخ دفترچه وجود نداشته و  نسخ تجویزی مشمول تعدیلات نخواهد گردید.

وی بیان کرد: افرادی که دفترچه آنها  برگ سفید و اعتبار ندارد می‌توانند با مراجعه به سایت https://eservis.ihio.gov.ir  نسبت به صدور و تمدید دفترچه از طریق مراجعه به سایت مذکور  و  انتخاب نزدیکترین دفتر پیشخوان محل سکونت  نسبت به دریافت دفترچه در زمان مناسب  اقدام نمایند و  اگر دفترچه افرادی برگ سفید داشته باشد و اعتبار آن تمام شده باشد نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان نیست و اعتبار آنها تا پایان سال تمدید  شده است.

مدیر کل بیمه سلامت لرستان گفت: تاریخ اعتبار دفترچه بیمه سلامت کسانی که از ابتدای سال ۹۹ به اتمام رسیده، تا پایان سال تمدید شده و همه بیمارستان‌ها پزشکان داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌های می‌توانند دفترچه‌های بیمه سلامت را بپذیرند.

فتحی بیرانوند خاطرنشان‌کرد: بیمه شدگان می توانند با شماره گیری #۱۶۶۶* از تاریخ اعتبار دفترچه بیمه سلامت خود آگاهی یابند.

انتهای پیام/