زیدعلی، معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به جانمایی محل جدید احداث روستای «کمندان»، گفت: سد کمندان تا پایان سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش سفیر افلاک، سیاوش زیدعلی در گفت‌وگو با ازناخبر اظهار داشت: عملیات اجرایی سد کمندان باهدف تأمین آب شرب و صنعت شهرهای ازنا و الیگودرز و همچنین ۴۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه ازنا از سال ۱۳۸۳ آغازشده است وهم اکنون این طرح بالغ‌بر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: تاکنون حدود ۱۷۰ میلیارد هزینه شده است و خوشبختانه در سال جاری با پیگیری‌هایی که از سوی مجموعه مدیریتی استان صورت گرفت، اعتبارات خوبی برای این طرح پیش‌بینی‌شده است.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای لرستان عنوان کرد: اگر در آینده مسائل خاصی پیش نیاید امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰ سد کمندان را تکمیل کنیم و به‌احتمال‌قوی در نیمه اول سال ۱۴۰۰ این سد به مرحله آبگیری خواهد رسید.

وی با اشاره به تعامل سازنده با فرمانداری ازنا و بنیاد مسکن، تصریح کرد: جابه جایی روستای کمندان یکی از مشکلات اساسی است که در این راستا جلسه‌ای باهدف بررسی ابعاد، مسائل و مشکلات جایگزینی آن و احداث و معرفی روستای جدید انجام شد.

زیدعلی گفت: کارهای اولیه انتقال روستا شامل مطالعات، تکنیک، نقشه‌برداری صورت گرفته و طرح اولیه روستا آماده است. زمانی که مراحل تصویب طرح سپری شود، شرکت آب منطقه‌ای آمادگی دارد در کنار بنیاد مسکن استان عملیات اجرایی و آماده‌سازی سایت را آغاز کند و مراحل ساخت روستا را نیز با توافقی که صورت پذیرفته است، توسط بنیاد مسکن استان و با همکاری خود مردم پیگیری کند.

انتهای پیام/