دهقانی، رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: شرکت های دانش بنیان استان 23 هزار دلار محصولات صادر کردند و امسال 4 شرکت جدید راه اندازی شده است.

سید علی نادر دهقانی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: در مجموعه رشد جهاد دانشگاهی ۱۲ شرکت دانش بنیان فعالیت می کنند که این شرکت ها در راستای توسعه شرکت های دانش بنیان و حمایت از جوانان خلاق و دانشگاهی و همچنین برای تجاری سازی ایده های دانشگاهی، مرکز رشد جهاد دانشگاهی با ایجاد بستر لازم زمینه حضور این تعداد شرکت دانش بنیان را فراهم کرده است.

وی افزود: این شرکت ها با موضوعات مختلفی مانند برنامه نویسی، تولید اپلیکیشن، نیازهای فناورانه دستگاه های استان و کشور و ساخت محصولات مختلف مورد نیاز فعالیت می کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان تصریح کرد: بیش از ۱۰۶ نفر نیروی انسانی در این تعداد شرکت دانش بنیان حضور دارند که بیشتر نیروهای جوان و خلاق دانشگاهی هستند.

دهقانی عنوان کرد: این مجموعه در سال گذشته ۵۵ میلیارد ریال محصول و خدمات در داخل کشور به فروش رسانده و ۲۳ هزار دلار نیز صادرات داشته اند.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار شرکت دانش بنیان در استان راه اندازی شده و علیرغم محدودیت های کرونایی این شرکت ها فعالیت خود را ادامه می دهند.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان حمایت از شرکت های دانش بنیان را ضروری دانست و گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان منجر به شکل گیری اکوسیستم اقتصاد استان و جلوگیری از مهاجرت نخبگان جوان به استان های دیگر می شود.

دهقانی با اشاره به پرداخت تسهیلات به این شرکت ها افزود: در این زمینه طی سال های گذشته و امسال تاکنون حدود ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات برای این شرکت ها در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/