آشتاب، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 11 مرکز کارآفرینی در استان وجود دارد که تاکنون 237 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در قالب کارآفرینی پرداخت شده است.

علی آشتاب در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به هفته کارآفرینی اظهار داشت: از امروز ۲۶ آبانماه هفته کارآفرینی آغاز می شود که امسال با توجه به شرایط موجود و شیوع کرونا، برنامه ها به صورت مجازی برگزار می شود.

وی افزود: برگزاری کارگاه ها و اصول کسب و کار، وبینار سیاست های اشتغال، تامین روش های مالی بنگاه های کوچک و متوسط، انتخابات انجمن از مهمترین برنامه های هفته کارآفرینی در استان است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: افرادی که دارای ایده هستند  و برای تبدیل ایده به محصول در صورتی که نیاز باشد حمایت های لازم از آنها صورت می گیرد که در این راستا پارک علم و فناوریو تعاون و کار مشوق هایی را برای این کارآفرینان در نظر می گیرند.

آشتاب عنوان کرد: اگر کارآفرینان با مشکلات بیمه، مالیات و تسهیلات روبرو شوند برای رفع این مشکلات اقدامات لازم صورت می گیرد.

وی با اشاره به این که ۱۱ مرکز کارآفرینی در استان وجود دارد گفت: ۷ مرکز در خرم آباد، ۳ مرکز در بروجرد و یک مرکز در شهرستان دورود است که خدمات و مشاوره های لازم در خصوص راه اندازی کسب و کارها را به کارآفرینان ارائه می دهند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: در همین راستا تاکنون ۲۳۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در همین قالب پرداخت شده و ۱۵۰ میلیارد طرح دیگر در دست بررسی است که در صورت عدم مشکل، پرداخت می شود.

انتهای پیام/