اسماعیلی، رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان لرستان گفت: جشنواره بزرگ «نشاط و سلامتی» به مناسبت روز جهانی معلولان در لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، امیر اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: جشنواره بزرگ نشاط و سلامتی با موضوع چگونه از خود و خانواده مان در مقابل ویروس کرونا مراقبت کنیم در رشته های نقاشی، طراحی، خاطره نویسی و دلنوشته برای دانش آموزان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه روز ۱۲ آذر مصادف با سوم دسامبر به عنوان روز جهانی بزرگداشت افراد دارای معلولیت نامگذاری شده است افزود: معلولان و به ویژه دانش آموزان مدارس استثنایی همواره با موفقیت درعرصه های مختلف فرهنگی، هنری، علمی و ورزشی نشان داده اند معلولیت محرومیت نیست و معلولان نیز همانند سایر افراد جامعه بایستی از حقوق شهروندی یکسانی برخوردار باشند.

رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان لرستان عنوان کرد: درراستای معرفی توانمندی های دانش آموزان با نیازهای ویژه و به مناسبت روز جهانی معلولان به همت معاونت فرهنگی- پرورشی اداره کل، مشارکت آموزش وپرورش استثنایی و همکاری اداره کل بهزیستی استان این جشنواره در رشته های مختلف برای دانش آموزان مدارس استثنایی وخانواده های آنها و همچنین فرهنگیان از ۲۵ آبان‌ماه آغاز شده و اختتامیه آن در روز جهانی معلولان برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: پس از داوری آثار در روز اختتامیه با هدایایی از نفرات برتر درهررشته تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام/