کوشکی، دبیر ستاد مقابله با کرونا در لرستان گفت: 3 آزمايشگاه تشخيص كرونا در شهرستانهای دورود و خرم آباد راه اندازی می شود.

به گزارش سفیرافلاک، مریم کوشکی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح مراقبت از بیماران کرونایی در منزل که نیاز به بستری در بیمارستان نداشته باشند، مورد تأیید رئیس دانشگاه قرار گرفته و در مرحله  بررسی علمی است و در کمیته ای که به زودی با حضور متخصصین و کارشناسان باسابقه بیماریهای عفونی و ریه برگزار خواهد شد، توجیه علمی و اقتصادی این طرح بررسی می شود.

وی افزود: در این طرح بیماران کرونایی بستری در بیمارستان که نیاز به مراقبت های ویژه(آی. سی. یو) نداشته باشند می توانند با دریافت تجهیزات لازم به خصوص کپسول اکسیژن ادامه مراحل درمان را در منزل سپری کنند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان تصریح کرد: تیم های کارشناسی پرستاری و مراقب سلامت علاوه بر آموزش به اعضای خانواده و خود بیمار، نظارت های حضوری و غیرحضوری خود را در زمان درمان در منزل خواهند داشت.

کوشکی عنوان کرد: در صورتی که اجرای این طرح مورد تأیید کمیته  تخصصی قرار گیرد به زودی در شهر خرم آباد به صورت پایلوت آغاز می شود.

وی با اشاره به آزمایشگاه های جدید تشخیص کرونا گفت: آزمایشگاه تشخیصی کووید ۱۹ در شهرستان دورود به زودی راه اندازی می شود که مکان و تیم کارشناسی این آزمایشگاه آماده و تجهیزات مورد نیاز آن نیز در حال خریداری هستند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان لرستان اظهار داشت: این آزمایشگاه پس از راه اندازی نمونه های مراکز غربالگری و بیمارستان های شهرستان های دورود، بروجرد، ازنا و الیگودرز را پوشش خواهد داد که این آزمایشگاه نهایتا تا اواسط آذرماه آماده ی بهره برداری شود.

کوشکی افزود: همچنین با ایجاد دو آزمایشگاه خصوصی در خرم آباد برای پوشش بخشی از نمونه ها به توافق رسیده ایم که نمونه های این آزمایشگاه ها برای تأیید انستیتو پاستور در حال بررسی است و اگر مشکل خاصی نداشته باشند طی روزهای آینده فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

انتهای پیام/