صدری، مسئول صندوق های قرض الحسنه بسیج سازندگی لرستان گفت: بیش از 3 هزارو 450 فقره تسهیلات با اولویت اشتغال در استان لرستان پرداخت شد.

به گزارش سفیر افلاک امین صدری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در استان لرستان ۵۵۲ صندوق قرض الحسنه محله محور مردم‌ یار با مبلغ ۱۳ میلیارد تومان آورده مردمی  وجود دارد که شامل شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان موجودی و شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارائه شده توسط صندوق های قرض الحسنه راه‌اندازی شده که ظرفیتی مهم برای رونق تولید و اشتغال استان است.

وی افزود: با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان تلاش می شود تا صندوق‌های قرض الحسنه به تعاونی تبدیل شوند که هدف از تشکیل صندوق‌های قرض‌الحسنه ایجاد اشتغال در قالب تعاونی‌ است.

مسئول صندوق های قرض الحسنه بسیج سازندگی لرستان تصریح کرد: تقویت همکاری بانک های عامل با صندوق های قرض الحسنه می تواند بستر رونق اشتغال و تولید شود.

صدری با تاکید بر ضرورت تسهیل در ارائه تسهیلات صندوق ها گفت: لازم است تسهیلات تشویقی در اختیار صندوق های قرض الحسنه بسیج قرار گیرد و همچنین برای تسهیل شرایط پرداخت تسهیلات به متقاضیان پذیرش ضامن از هر نقطه استان برای وام گیرنده قابل قبول باشد.

وی اشتغال و جهش تولید را مهمترین هدف این صندوق ها برشمرد و بیان کرد: بیش از ۲۷ هزار و ۶۵۰ نفر در صندوق های قرض الحسنه استان لرستان عضویت دارند و تاکنون سه هزار و ۴۵۰ مورد تسهیلات توسط صندوق های قرض الحسنه بسیج به مردم پرداخت شده است.

صدری خاطر نشان کرد: صندوق های قرض الحسنه بسیج با توجه به پراکندگی در سطح محلات و مناطق روستایی استان می تواند ظرفیتی برای رونق تعاون و اشتغال باشد.

وی افزود: تسهیلات صندوق‌های قرض الحسنه به میزان آورده مردم عضو صندوق پرداخت می‌شود و سقف پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه نیز به میزان آورده افراد بستگی دارد.

در ادامه  محمد ساکی مدیرعامل شعب بانک انصار استان اظهار داشت: تقویت تعاون، وحدت و همدلی بستر تقویت اشتغال و رونق تولید بوده و لازم است با برنامه ریزی مناسب از ظرفیت های بومی برای تقویت اشتغال و رونق تولید بهره گیری شود.

وی با اشاره به نقش بانک های عامل در حمایت از تولید و اشتغال افزود: شعب بانک انصار در استان از هیچ تلاشی برای حمایت صندوق های قرض الحسنه بسیج جهت پرداخت وام و ایجاد اشتغال دریغ نمی کند.

محمد فهیمی مسئول اعتبارات بانک انصار در این جلسه اظهار داشت: تاکنون ۱۰۵ فقره تسهیلان به مبلغ یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان برای حمایت از صندوق های قرض الحسنه بسیج پرداخت شده است.

انتهای پیام/