سرهنگ کریمی فرد، فرمانده سپاه پلدختر با اشاره به اجرای نمایش بازسازی عملیات والفجر 9 به مدت 5 شب، گفت: تفکر بسیجی الگوی محور مقاومت در دنیا است.

به گزارش سفیر افلاک، سرهنگ منصور کریمی فرد عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های هفته بسیج، اظهار داشت: بسیج یک به‌عنوان بک نهاد مردمی با دوراندیشی امام راحل در ۵ آذرماه تشکیل شد و از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: این نهاد یک پدیده نوظهور و موثر است که خارج از مرزها به‌عنوان الگو و محور مقاومت است و تفکر بسیجی به‌خوبی تأثیر خود را گذاشته که امروز شاهد حضور مؤثر بسیج در عرصه‌های مختلف هستیم.

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر عنوان کرد: ایجاد آمادگی ذهنی، جسمی و روحی در بین اقشار مختلف، رفع تهدیدات، پاسخ مناسب به هیجان‌طلبی جوانان، محرومیت‌زدایی، کمک به دولت در امر سازندگی، کمک به مردم در حوادث طبیعی به‌کارگیری جوانان برای تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی و حفاظت از دستاوردهای انقلاب ازجمله اهداف تشکیل بسیج است.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ برنامه در هفته بسیج برگزار می شود، تصریح کرد: دیدار با امام‌جمعه، نواختن زنگ بسیج در برنامه شاد، اجرای رزمایش بصیرتی، فرهنگی با عنوان عرشیان بی‌نشان در قالب بازسازی عملیات والفجر ۹ به مدت ۵ شب در جنب گلزار شهدا برگزار می‌شود.

کریمی فرد بیان کرد: برگزاری نشست‌های روشنگری، مسابقات کتاب‌خوانی، نشست‌هایی با عنوان سبک زندگی اسلامی، تحکیم خانواده، برگزاری رزمایش مجازی ثامن، ارائه ویزیت رایگان، نشست روشنگری با موضوع فلسفه وجودی بسیج، افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی و اجرای برنامه کمک مؤمنانه در قالب توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی از دیگر برنامه‌های هفته بسیج در پلدختر است.

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر با اشاره به رزمایش بصیرتی فرهنگی عرشیان بی‌نشان گفت: در این رزمایش، تاریخ اسلام، اسارت آل الله، مصائب حضرت زهرا(س)، رشادت رزمندگانی همچون حاج قاسم و محسن حججی برای مردم سیل‌زده پلدختر که ازلحاظ روحی نیازمند نشاط روحی و معنوی هستند، به نمایش گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد تأکید است، خاطرنشان کرد: ضدعفونی مداوم ورودی و جایگاه تماشاگران، ضروری بودن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در برنامه بازسازی عملیات والفجر ۹ انجام می‌شود.

کریمی فرد اظهار داشت: با همکاری خیرین، مردم و دستگاه‌های اجرایی، امام‌جمعه و اعضای شورای تأمین توانستیم که با وحدت و همدلی، پس از یک ماه، همه مقدمات کار برای اجرای این برنامه انجام گرفت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدختر تأکید کرد: برنامه عرشیان بی‌نشان برای اولین بار در پلدختر اجرایی می‌شود و آیتم‌های مختلف و متنوعی از قبیل بمباران پلدختر و رشادت فرماندهانی همچون سردار درویش علی شکارچی به نمایش گذاشته می‌شود.

انتهای پیام/