سرهنگ بازگیر، فرمانده سپاه  ناحیه خرم‌آباد با اشاره به اجرای بیش از ۵۰  برنامه فرهنگی، اجتماعی در بستر مجازی و حقیقی به مناسبت هفته بسیج گفت: سومین مرحله از طرح سراسری نهضت کمک مومنانه با ابعاد هشت‌گانه برگزار می‌شود.

به گزارش سفیر افلاک، سرهنگ ماشاءالله بازگیر در گفت‌وگو با خبرافلاک با اشاره به شعار محوری چهل و یکمین سالگرد هفته بسیج با عنوان «بسیج، پیشرو خدمت و امیدآفرین» اظهار داشت: در این هفته فرصت بیان خدمات سرشار از امید جوانان بسیجی در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، دفاعی و امنیتی فراهم است.

وی بابیان این‌که بسیج یک تفکر و فرهنگ است افزود: امروز شاهد رشد و نمو شجره طیبه بسیج در بیرون از مرزهای کشور هستیم و مکتب و آرمان بلند بسیج را در هسته‌های مقاومت تشکیل‌شده بین جوامع شیعی و اسلامی مشاهده می‌کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد عنوان کرد: در نخستین روز از هفته بسیج با عنوان بسیج، معنویت و سلامت، اعزام گروه‌های پزشکی بسیجی به مناطق محروم، برپایی ایستگاه سلامت و غرفه‌های جمع‌آوری و توزیع کمک مومنانه، پویش نذر خون پیشکسوتان جهاد و شهادت، تجلیل و سرکشی از فعالان اقتصادی و گروه‌های جهادی فعال در مقابله با کرونا و ضدعفونی کردن مدارس انجام می‌شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی پویش هر بسیجی یک خدمت و پویش سلیمانی‌ها در پایگاه‌های مقاومت بسیج خاطرنشان کرد:جشنواره فرهنگی، هنری ذیل هفت محور بسیج، فرزند مسجد، خادم مردم، بسیج مبتکر در حل مسئله، بسیج الگوی سبک زندگی اسلامی ایرانی، بسیج، ولایی، انقلابی و تمدن ساز، بسیج نیروی مقاومت ملت ایران، بسیج خدمت مومنانه و ایثارگری و بسیج معنویت و سلامت در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

بازگیر بیان کرد: حضور آمران سلامت در اماکن پرتردد، بزرگداشت شهدای سلامت و تجلیل از مدافعان سلامت، ارائه خدمات حقوقی رایگان در مساجد، گشت رضوین و دیدار با امام‌جمعه در دومین روز از این هفته با محوریت بسیج، فرزند مسجد، خادم مردم در هفته بسیج اجرا می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد با اشاره به برگزاری جشنواره مجازی جهادگران علم و فناوری و رزمایش بصیرتی ثامن و مسابقات علمی، ورزشی در بستر مجازی تصریح کرد: رزمایش فرهنگی اجتماعی خدمت مومنانه، کارگاه کاهش آسیب‌های اجتماعی، اهدا کمک جهیزیه، افتتاح پروژه محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی و راه‌اندازی کاروان اوای خدمت به ترتیب در چهارمین و پنجمین روز اجرا می‌شود.

وی گفت: نمایش اقتدار بسیجیان و تجدید بیعت با ولایت، اجرای طرح هر کاسب یک دانش‌آموز، اجرای سومین مرحله از نهضت کمک مومنانه با ابعاد هشت‌گانه اشتغال‌زایی، تهیه مسکن، آزادسازی جرائم غیر عمد، بهداشت و درمان، تأمین و توزیع سبد معیشتی، جهیزیه، لوازم‌التحریر و بعد آموزشی پرورشی از مهم‌ترین برنامه‌ها در دو روز آخر هفته بسیج است.

انتهای پیام/