وفایی، معاون بهزیستی لرستان گفت: 226 واحد مسکونی برای معلولان روستایی استان در دست ساخت است که کمک بلاعوض برای تکمیل واحدها افزایش یافته است.

رضا وفایی در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در حال حاضر ۲۲۶ واحد مسکونی برای خانواده های دارای دو معلول در روستاهای استان در دست ساخت است که تعدادی از این واحدها تکمیل شده است.

وی افزود: تاکنون برای ساخت هر واحد منزل مسکونی برای خانواده های دارای دو معلول در روستاها ۳۶ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می شد اما کمک بلاعوض از ۳۶ میلیون به ۷۴ میلیون تومان افزایش یافته است.

معاون بهزیستی لرستان تصریح کرد: واحدهای نیمه کاره روستایی از این پس کمک بلاعوض ۷۴ میلیون تومانی برای تکمیل واحد استفاده می کنند که تلاش می شود مابقی واحدها با این میزان کمک و تسهیلات تکمیل و تحویل شود.

وفایی عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۶۶۶ واحد مسکونی برای مددجویان و معلولان در استان ساخته شده و پیش بینی می شود تا پایان سال تعداد واحدهای احداثی برای این افراد به ۸۰۰ واحد افزایش یابد.

وی بیان کرد: طی ارزیابی های صورت گرفته در نیمه اول امسال، استان لرستان در زمینه تامین مسکن معلولان و مددجویان رتبه دوم کشوری را کسب کرده است.

معاون بهزیستی لرستان گفت: تامین مسکن مددجویان و معلولان یکی از برنامه های سازمان بهزیستی است که تلاش می شود تا با پرداخت تسهیلات و کمک های بلاعوض افراد تحت پوشش بتوانند مسکن داشته باشد.

انتهای پیام/