محمدی، معاون صمت لرستان گفت: 100 واحد صنعتی استان در تملک بانکها است و در صورت احیای این واحدها، حجم قابل توجهی اشتغال ایجاد می شود.

فرزاد محمدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در استان لرستان هزار و ۱۰۰ واحد صنعتی وجود دارد که با ظرفیت های مختلفی مشغول به کار هستند.

وی افزود: یکی از مشکلات واحدهای صنعتی، بدهی های مالی است که سبب شده تا در دراز مدت این واحدها قادر به پرداخت بدهی نباشند و واحد تولیدی توسط بانک تملک شود.

معاون صمت لرستان تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۱۰۰ واحد صنعتی که بیشتر واحدهای کوچک هستند توسط بانکها تملک شده اند و میلیاردها تومان سرمایه و دستگاه در این واحدها راکد مانده است.

محمدی عنوان کرد: برخی از این واحدها مشکل بازار فروش، تامین نقدینگی، ماشین آلات فرسوده و یا با عدم تجهیزات و تکنولوژی روبرو شده اند و یا این که محصول تولیدی این واحدها قابلیت رقابت را ندارد که سبب تعطیلی و انباشته شدن بدهی و در نهایت توسط بانک تملک شده اند.

وی با اشاره به احیای واحدهای تولیدی بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون چهار واحد صنعتی راکد در استان احیا و کارگران در این واحدها مشغول به کار شدند.

معاون صمت لرستان خاطرنشان کرد: با احیای این واحدهای تولیدی برای ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده و این واحدها خرد و کوچک بوده اند که مجدد به چرخه تولید بازگشته اند. با برنامه ریزی می توان هر ساله تعدادی از این واحدها را احیا کرد که علاوه بر رونق تولید در اشتغال نیز موثر هستند.

انتهای پیام/