کوشکی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان از آغاز طرح مدیریت و کنترل اپیدمی بیماری کرونا به شیوه‌ محله و خانواده محور در هفته‌ اول آذرماه خبر داد.

به گزارش سفیر افلاک، مریم کوشکی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح کنترل «کرونا» به شیوه‌ی محله محور در هفته‌ی اول آذرماه با مشارکت سازمان بسیج سپاه حضرت ابوالفضل (ع) و سایر ادارات لرستان آغاز می‌شود و هزار و ۱۹ تیم مراقبتی سلامت در آن مشارکت دارند.

وی افزود: بر پایه‌ این برنامه‌ کشوری استان لرستان به ۷۷۱ محله تقسیم‌شده و این تقسیم‌بندی بر اساس تعداد پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: به ازای هر پایگاه سلامت سه تیم مراقبتی، یک تیم حمایتی و یک تیم نظارتی خواهیم داشت، تیم‌های مراقبتی متشکل از مراقبین سلامت و نیروهای داوطلب بسیج بوده و شامل دو هزار و ۳۸ نفر می‌باشند.

وی تصریح کرد: وظیفه‌ ساماندهی تیم‌های حمایتی را سازمان بسیج سپاه بر عهده داشته و در قالب ۷۷۱ تیم نظارتی حدود ۸۳۶ نفر مشارکت دارند؛ این طرح به‌منظور بیماریابی و پیشگیری از شیوع آن به‌طور وسیع در جامعه برنامه‌ریزی‌شده است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: در این برنامه تست‌های تشخیص سریع در درب منازل و مراقبت‌های پزشکی در منازل نیز انجام می‌شود.

وی گفت: بیماران تازه از بستری مرخص شده، گروه‌های پرخطر و موارد مشابه با شناسایی و اعلام تیم‌های مراقبتی توسط تیم‌های مراقبت در منزل متشکل از یک پزشک و یک پرستار در منزل مراقبت می‌شوند، این پزشک و پرستاران به ازای هر مرکز جامع سلامت هرکدام یک نفر و مستقر در این مراکز هستند.

انتهای پیام/