داوود کریمی فرزند حاج محمود کریمی با انتشار رشته توئیتی دلیل جراحی اخیر پدرش را به تفصیل شرح داد.

به گزارش سفیرافلاک، حاج محمود کریمی یکی از مداحان سرشناس و قدیمی کشور است که سال‌های زیادی را در مدح ائمه معصومین (ع) دم زده است. امروز تصویری از کریمی روی تخت بیمارستان در فضای مجازی منتشر شد که خبر از انجام عمل جراحی او می‌داد؛ تصویر مورد نظر کاربران و طرفداران این مداح اهل بیت (ع) را کنجکاو کرد تا درباره بیماری او و عمل جراحی‌اش بیشتر بدانند.

به تازگی داود کریمی فرزند حاج محمود کریمی با انتشار رشته توئیتی درباره بیماری پدرش توضیحات مفصلی را ارائه داده و دلیل جراحی مذکور را وجود مشکل ۱۳ ساله در قسمت حلزونی گوش وی عنوان کرده است.

در ادامه متن و توئیت‌های منتشر شده توسط داود کریمی را مشاهده می‌کنید:

” سلام حدود ۱۲، ۱۳ سالی بود که حاج آقا مشکل شنوایی داشتند و این مشکل هر روز بیشتر و حاد‌تر میشد، تا جایی که چند سال پیش بخاطر عفونت زیاد گوش که به قسمت‌هایی از جمجمه سرایت کرده بود ۴ ماه نتوانستند در جلسات شرکت کنند. این چند سال را با پرهیز زیاد و مراقبت دارویی گذراندند. چندین بار عفونت گوششان کم شد و آسیبی که به پرده و حلزونی گوش چپ وارد شده بود کمتر می‌شد، امّا محرم دوباره به حال قبل برمی‌گشت و حتی بدتر میشد. دکتر‌ها هم میگفتند تنها یک راه حل باقی مانده، عمل جراحی گوش. دوره‌ مراقبت بعد از عمل ۶ الی ۷ ماهه که گوش باید از صدای زیاد حفظ بشه.

مهم‌ترین نکته پرهیز بعد از عمل برای دکترها این بود که حاج آقا تا جایی که ممکنه جلسه نداشته باشند، چون هم آن صدایی که از بلندگو‌ها در جلسه منتشر می شود و هم صدای جمعیت نه تنها روند درمان گوش را بعد از عمل مختل می‌کند بلکه ممکن است شرایط شنوایی از قبل از عمل هم بد‌تر شود…

به دلیل نزدیک بودن جلسات به هم و اینکه حاج آقا تمایل به تعطیلی طولانی روضه نداشتند این عمل هر بار عقب می‌افتاد تا اینکه پاندمی کرونا شروع شد.

سه شنبه ششم آبان حاج آقا گوش چپ را عمل کردند. جناب آقای دکتر اجل لوئیان عمل ترمیم حلزونی گوش چپ حاج آقا را انجام دادند، ریسک عمل خیلی بالا نبود، امّا دکتر ایشون گفته بودند مقداری احتمال دارد تا شنوایی گوش چپ کاملاً از دست برود. بعد از عمل دکترشان خیلی از جراحی راضی بودند، به من گفتند با وجود اینکه بیماری طولانی شده بود و به گوش خیلی آسیب رسانده بود، امّا به لطف خدا و حضرات معصومین عمل خیلی خوب پیش رفته و حاج آقا می‌توانند از شنبه پانسمان گوششان را باز کنند و می‌توانند کار‌های روزمره خودشان را انجام دهند، امّا برای مدتی و بعد از بررسی‌های پس از جراحی مطلقاً از قرار گرفتن در معرض صدا‌های بلند به خصوص صدای بلندگو و جمعیت اجتناب کنند.

بخاطر آسیب شدید و کهنه‌ای که به هر دو گوش وارد شده و بیشتر گوش چپ آسیب دیده، در صورت عدم رعایت و مراقبت‌های بعد از عمل هنوز امکان بازگشت به شرایط قبل عمل و یا حتی حاد‌تر و از دست رفتن شنوایی وجود دارد… حالا حدود یک ماه از عمل گذشته و به لطف خدا شرایط بهبود پیدا کرده است. امّا همچنان بابا باید از صدا‌های بلند دور باشند… ”

رشته توئیت فرزند حاج محمود کریمی

رشته توئیت فرزند حاج محمود کریمی

رشته توئیت فرزند حاج محمود کریمی

رشته توئیت فرزند حاج محمود کریمی

رشته توئیت فرزند حاج محمود کریمی

رشته توئیت فرزند حاج محمود کریمی

رشته توئیت فرزند حاج محمود کریمی

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان؛