حجت‌الاسلام مبلغی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نیروی بی‌بدیل بسیج، در همه زمینه‌ها کارایی خود را نشان داده و پدیده‌ای تحول ساز در روزهای سخت است.

حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: شجره طیبه بسیج یکی از یادگارهای ارزشمند حضرت امام خمینی(ره) است که همواره منشأ خیرات و برکات فراوان برای ملت بزرگ ایران بوده است.

وی افزود: بسیج در سخت‌ترین شرایط جنگ تحمیلی بسیار خوش درخشید و در خط مقدم مبارزه با تجاوز دشمنان ملت قرار گرفت و بالاترین خدمات را به اسلام و انقلاب ارزانی داشت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت نقش بسیج در زمینه سازندگی عنوان کرد: این نهاد مقدس به‌عنوان نیرویی عظیم که در قلب این ملت جای دارد همواره به‌مثابه سدی محکم در برابر دشمنان قد علم کرده است، آنچه که بسیج و بسیجیان در دوران دفاع مقدس از خود نشان دادند عاملی بازدارنده برای حمله و تجاوزات دیگر دشمنان است.

وی تصریح کرد: رشادت‌ها، فداکاری‌ها و جان‌فشانی‌های بسیجیان در روزگار ما، فرهنگی عظیم را به وجود آورده است که حتی در طول تاریخ نیز، به‌ندرت دیده می‌شود، به‌جز دوران صدر اسلام و در برهه‌هایی بسیار نادر، نمونه‌های دیگری برای آن سراغ نداریم، این رشادت‌ها و تلاش‌های مخلصانه موجب استحکام انقلاب اسلامی ایران شده است.

مبلغی گفت: نیروی بی‌بدیل بسیج، در همه زمینه‌ها کارایی خود را نشان داده و پدیده‌ای تحول ساز در روزهای سخت است، عرصه‌های علم و فناوری، جهاد سازندگی، نظامی، محرومیت‌زدایی، مبارزه با ویروس کرونا و…ازجمله مواردی هستند که در آن بسیار خوش درخشیده‌اند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنی از رهبر معظم انقلاب که می‌فرمای«پدیده‌ بسیج استثنایی، کم‌نظیر و حقیقتی شبیه افسانه‌ها است» بیان کرد: روحیه بسیجی الآن دیگر تنها به کشور ایران منحصر نمی‌گردد چراکه شاهد رواج و گسترش این فرهنگ به‌عنوان نمادی عظیم در منطقه وجهان هستیم، امروز محور مقاومت با تفکر بسیجی در مقابل توطئه‌های خطرناک صهیونیسم جهانی و آمریکای جنایتکار بااقتدار ایستاده است.

انتهای پیام/