بازسازی عملیات والفجر 9 از برنامه‌های مهم فرهنگی سپاه ناحیه پل‌دختر در هفته بسیج بود که با استقبال خوب مردم در تپه‌های ماهور جنب گلزار شهدای این شهرستان برگزار شد.

به گزارش سفیر افلاک، دوران ۸ سال دفاع مقدس عرصه‌ای برای ثبت حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان غیرتمند و ولایتمدار لرستانی به‌خصوص دیار شهید و شهادت، شهرستان پل‌دختر بود که امروز باگذشت بیش از ۴۰ سال انقلاب نسل جوان با ایثار  و فداکاری آن‌ها آشنا می‌شوند.

بازسازی عملیات‌های دوران دفاع مقدس یکی از اقدامات مهم فرهنگی سپاه پاسداران در راستای انتقال پیام ایثار و ازخودگذشتگی رزمندگان می‌باشد که امروز به مناسبت‌های مختلف هفته دفاع مقدس و بسیج این برنامه فرهنگی با استقبال خوب مردم در استان‌های مختلف اجرا می‌شود.

بازسازی عملیات والفجر ۹ از برنامه‌های مهم فرهنگی سپاه ناحیه پل‌دختر در هفته بسیج بود که با استقبال خوب مردم در تپه‌های ماهور جنب گلزار شهدای این شهرستان برگزار شد.

بازسازی عملیات والفجر ۹ تداعی‌کننده رشادت رزمندگان اسلام است

سردار مرتضی کشکولی در گفت‌وگو با سفیر افلاک اظهار داشت: برنامه‌های متنوعی برای هفته بسیج در دست اقدام داریم که رزمایش فرهنگی بصیرتی بازسازی عملیات والفجر ۹ در پل‌دختر یکی از این برنامه‌ها است.

وی افزود: پل‌دختر از سیلاب فروردین ۹۸ متحمل خسارات و مشکلات عدیده‌ای شد که برگزاری این برنامه فرهنگی در فضای باز باعث نشاط روحی و معنوی مردم خواهد شد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان عنوان کرد: با توجه به شرایط پیش‌آمده برنامه‌ریزی کردیم، بازسازی عملیات والفجر ۹ که یک نمایش قدرت همراه با هیجان است در شهرستان پل‌دختر اجرا شود، این برنامه دیدنی و مفرح، یادآور تاریخ اسلام، انقلاب و جنگ در قالب عملیات والفجر ۹ می‌باشد که برای نسل جوان تداعی‌کننده رشادت رزمندگان اسلام است.

وی تصریح کرد: نسل جدید ما می‌توانند با حضور در محل اجرای برنامه به عینه با قطعات تاریخ و قسمتی از اتفاقات دوران دفاع مقدس آشنا شوند.

سردار کشکولی گفت: محیط در نظر گرفته برای اجرای برنامه مناسب بوده و اقدامات مطلوبی نیز انجام‌گرفته که امیدواریم با اجرای خوب این برنامه، دل مردم به‌خصوص جوانان شاد شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط دست‌اندرکاران، بازیگران و تماشاگران یادآور شد: موظف هستیم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم، حفظ سلامت مردم برای ما مهم است و در اجرای برخی مراحل نمایشگاه این برنامه نظر متولیان بهداشت و درمان اولویت دارد.

تبیین رشادت‌های دوران دفاع مقدس برای نسل جوان یک ضرورت است

سرهنگ کریم منصوری فرمانده سپاه ناحیه پلدختر در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: هفته بسیج فرصت مناسبی برای نشان دادن دلاور مردی‌های رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس است، در این هفته شاهد برگزاری یک رویداد ملی فرهنگی در پلدختر خواهیم بود.

وی افزود: بازسازی عملیات والفجر ۹ یک اتفاق بزرگ فرهنگی مرتبط با دفاع مقدس در شهرستان پلدختر است که به همت خیرین وحمایت فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان برگزار شد.

کریمی بیان کرد: در این کار فرهنگی ارزشمند حدود ۳۰۰ نفر بسیجی بازیگر و دست اندرکار در کنار کارکنان ناحیه اقدام به اجرای این برنامه کردند.

وی با اشاره به بازخورد مثبت این برنامه در بین مردم تصریح کرد: این رزمایش بصیرتی و فرهنگی با عنوان عرشیان بی نشان دارای ۲۲ آیتم از زمان مصیبت های وارده بر آل الله، عملیات والفجر ۹، سقوط و آزاد سازی خرمشهر، بمباران شهرستان پلدختر، شهادت مدافعان حرم و ظهور امام زمان (عج) می باشد.

وی تصریح کرد: تبیین رشادت‌های دوران دفاع مقدس برای نسل جوان یک ضرورت است که همه در قبال این ارزش‌ها، رسالت و وظایفی داریم.

جعفریان از رزمندگان بسیجی دوران دفاع مقدس در گفت و گو با سفیر افلاک با اشاره به اینکه بسیجی بودن مدال افتخار برای هر کسی است عنوان کرد: رزمندگان لرستانی در عملیات‎های مهم و مختلفی غرورآفرینی کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: رزمندگان شجاع و جسور شهرستان پلدختر در دوران طلایی هشت سال دفاع مقدس در عملیات‎های مختلفی همچون والفجر ۹ و حاج عمران وبیت المقدس حماسه‎ها آفریدند.

این رزمنده لرستانی عنوان کرد: رزمندگان لشکر ۵۷ لرستان به عنوان یکی از یگان‎های عملیات غرورآفرین کربلای ۴ با ایثار و جان فشانی که انجام دادند معادلات دشمن را برهم زدند.

کریمیان منش از شهروندان پلدختری در حاشیه این مراسم در گفت و گو با سفیر افلاک اظهار داشت: برای اولین بار است که در حوزه دفاع مقدس، برنامه ای به این شکل زیبا و متنوع که بر اساس واقعیت اجرا می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه پلدختر جز شهرهای جنگ زده دوران دفاع مقدس است و ۳۴۰ شهید تقدیم کرده است نیاز به یادمان شهدا و این چنین فضاهای دفاع مقدسی دارد.

حاتمیان دانشجوی پلدختری با اشاره به اینکه دوران دفاع مقدس دوران گوشزدها به نسل جوان امروزی است عنوان کرد: این برنامه نمایشی واقعا یک کار برنامه ریزی شده و واقعی بود که یک لحظه آدم حس می کند در همان حال وهوا و فضا قرار دارد.

انتهای پیام/