فرهادی، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تاکنون هزار و 104 نفر بر اثر ابتلا به کرونا در لرستان فوت کردند و با اعمال محدودیت ها، مراجعه به بیمارستان 10 درصد کاهش یافته است.

علی فرهادی در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در حال حاضر ۷۴۵ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی افزود: تاکنون هزار و ۱۰۴ نفر بر اثر کرونا فوت کردند و با توجه به فصل سرد سال ضروری است تا همه افراد پروتکل های بهداشتی را با جدیت رعایت کنند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اعمال محدودیت های کرونایی تصریح کرد: با اعمال این محدودیت ها خوشبختانه حدود ۱۰ درصد مراجعه به بیمارستان کاهش یافته اما برای کاهش ادامه ابتلا و مرگ و میر ضروری است تا نکات بهداشتی و فاصله همچنان رعایت شود.

فرهادی عنوان کرد: اگر محدودیت ها ادامه داشته باشد می تواند در کاهش ۴۰ درصدی آمار مراجعه افراد به بیمارستان ها موثر باشد.

وی بیان کرد: با توجه به این که در موج جدید کرونا، ابتلای خانوادگی افراد به دلیل دورهمی ها و مراسمات بیشتر شده بود، ضروری است تا این مراسم بعدا برگزار شود چرا که ممکن است برخی از افراد ناقل باشند و این بیماری را منتقل کنند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در استان گفت: این طرح از روز گذشته در استان آغاز شده که تلاش می شود تا با همکاری بسیج و علوم پزشکی با اقدامات و ارائه خدمات در کاهش ابتلای به کرونا موثر باشد.

وی بیان کرد: یکی از عوامل مرگ و میر ناشی از کرونا به دلیل مراجعه دیرهنگام افراد به مراکز درمانی بوده که ضروری است افراد مبتلا به کرونا که شرایط خوبی ندارند به مراکز درمانی و بیمارستان مراجعه کنند تا از بدتر شدن شرایط حال آنها جلوگیری شود.

انتهای پیام/