پازوکی، مدیر کل مدیریت بحران لرستان گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی جدید، دستگاه ها و ستاد مدیریت بحران استان در حالت آماده باش بوده و آمادگی کامل را در این زمینه دارند.

مهدی پازوکی در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: با توجه به این که فاصله بین دو بارش کم بوده و در سامانه پیش رو بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیمتر بارش پیش بینی شده است، از این رو همه دستگاه های مربوطه در حالت آماده باش هستند.

وی افزود: تحلیل های هواشناسی گویای این است که این سامانه بارش های خوبی را به دنبال دارد و در ارتفاعات بارش به صورت برف خواهد بود که اعلام شده تا همه آمادگی داشته باشند تا از بروز مشکل جلوگیری شود.

مدیر کل مدیریت بحران لرستان تصریح کرد: بارشها در دورود، الیگودرز، خرم آباد، پلدختر، نورآباد، الشتر و شول آباد قابل توجه است که علاوه بر بارش احتمال صاعقه و تگرگ نیز وجود دارد.

پازوکی عنوان کرد: این میزان بارش ممکن است سبب اختلال در ترددها، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها شود که اعلام شده تا نسبت به لایروبی رودخانه و مسیل‌ها، بازگشایی کانال‌ها و راه آب‌ها اقدامات لازم صورت گیرد.

وی بیان کرد: ضروری است تا در این چند روز بارندگی به دلیل شرایط جوی، از صعود به ارتفاعات جدا خودداری شود و افراد در کنار رودخانه ها حضور نداشته باشند.

مدیر کل مدیریت بحران لرستان گفت: این سامانه بارشی تا روز یکشنبه در منطقه فعال بوده و بارش های خوبی به همراه دارد که بارندگی ها در روز شنبه و یکشنبه شدت بیشتری پیدا می کنند.

انتهای پیام/