قنبریان، مدیرکل استاندارد استان لرستان گفت: برای 10 محصول شوید، گوجه فرنگی، باقلا سبز، انار، بادام درختی، سیب، انگور، ماش، لوبیا، و نخود، نشان استاندارد تشویقی حد مجاز آلاینده ها صادر شد.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی استاندارد لرستان مرضیه قنبریان اظهار داشت: پروانه کاربرد علامت استاندارد حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی در دومین سال متوالی در استان لرستان، با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی برای محصولات کشاورزی تولید شده در این استان صادر شد.

وی افزود: صدور این پروانه ها در راستای کاهش استفاده از سموم و آلاینده های مورد مصرف در تولید محصولات کشاورزی به میزان استاندارد و حد مجاز به منظور افزایش کیفیت و سلامت این محصولات، برای محصولات تولیدی روستایی استان صورت گرفته است.

مدیرکل استاندارد استان لرستان گفت: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی پس از ممیزی و بررسی انواع محصولات و مناطق کشاورزی در سطح استان و با تایید کلینیک گیاه پزشکی و شرکت بازرسی فنی استاندارد، موارد در کمیته علائم اداره کل با حضور اعضای مربوطه مطرح شد و پس از بررسی مستندات از طریق سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت جهاد کشاورزی، برای ۱۰ محصول شوید، گوجه فرنگی، باقلا سبز، انار، بادام درختی، سیب، انگور، ماش، لوبیا، و نخود، نشان استاندارد تشویقی حد مجاز آلاینده ها در استان لرستان صادر شد.

انتهای پیام/