اکبری، معاون هواشناسی لرستان گفت: سامانه بارشی جدیدی از سه شنبه شب وارد منطقه می شود و تا روز پنج شنبه در آسمان استان فعال است.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: سامانه بارشی از چند روز گذشته در استان فعال شده و تاکنون بارش هایی را به همراه داشته که فعالیت این سامانه بارشی تا اواخر امشب ادامه دارد.

وی افزود: طی۴۸ ساعت گذشته رومشگان با بیش از ۶۳ میلیمتر بارش و الیگودرز با سه میلیمتر بارش به ترتیب بیشترین و کمترین بارشها را داشته اند.

معاون هواشناسی لرستان تصریح کرد: میزان بارش باران در خرم آباد ۲۴ میلیمتر، بروجرد ۱۴، کوهدشت ۴۸، پلدختر ۴۸، دورود ۱۳، الشتر ۱۶، نورآباد ۲۱، ازنا ۶، سراب دوره ۲۸، ایمان آباد ۱۴، سیلاخور ۱۸، سپیددشت ۱۴ و شول آباد ۱۲ میلیمتر بوده است.

وی بیان کرد: سامانه بارشی تا اواخر امشب فعال بوده که به صورت متناوب و رگباری همراه با وزش باد خواهد بود که انتظار می رود از عصر امروز آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رخ دهد.

اکبری عنوان کرد: همچنین امشب در شرق و جنوب شرقی استان و در ارتفاعات احتمال ریزش بارشها به صورت برف وجود دارد؛  با خروج این سامانه بارشی فردا جوی آرام در منطقه حاکم است اما عصر فردا با توجه به رطوبت هوا، احتمال رگبار باران وجود دارد.

وی بیان کرد: سامانه بارشی جدیدی از سه شنبه شب وارد منطقه می شود و تا پنج شنبه در آسمان استان فعال است؛ برای امشب و فردا کاهش دمای هوا در استان پیش بینی می شود به طوری که دمای هوا در برخی از نقاط به زیر صفر می رسد.

انتهای پیام/