خادمی، استاندار لرستان گفت: بودجه جاری امسال استان لرستان به 624 میلیارد تومان رسیده و بیش از 65 درصد افزایش یافته است.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان سید موسی خادمی با اشاره به افزایش رقم بودجه استان اظهار داشت: بودجه لرستان در بخش جاری امسال رقمی معادل ۴۰۷ میلیارد تومان بود که با پیگیری های صورت گرفته به ۶۲۴ میلیارد تومان افزایش یافت و حدود ۶۵٫۷ درصد رشد دارد.

وی افزود: در حوزه عمرانی بودجه استان از ۳۲۷ میلیارد تومان در سال جاری به ۶۲۱ میلیارد تومان برای سال آینده رسیده که ۸۰ درصد افزایش یافته است.

استاندار لرستان تصریح کرد: امیدواریم با تلاش مدیران دستگاه های اجرایی، از این اعتبارات در جهت توسعه استان بهره لازم برده شود.

خادمی گفت: با پیگیری های به عمل آمده علاوه بر اعتبارات ابلاغی از محل پیوست های قانون بودجه در ردیف عمرانی و ردیف دیگری تحت عنوان توازن، منابعی تأمین شده که متعاقبا به استان ابلاغ می‌ شود.

وی با اشاره به پروژه های استان عنوان کرد: در حوزه پروژه های نیمه تمام استان، طرح هایی که پیشرفت فیزیکی بالاتری دارند در اولویت تخصیص بودجه قرار گرفته و عملیات تکمیل آنها اجرایی می شود.

استاندار لرستان در خصوص پروژه آزاد راه خرم‌آباد به اراک خاطرنشان کرد: این پروژه در حال فعالیت است و احتمالا تا پایان سال تکمیل می شود که البته اگر به دلیل مشکل معارضین محلی این موضوع به تعویق بیفتد، نهایتا تا خرداد به بهره برداری می رسد.

خادمی بیان کرد: تمامی منابع مالی این پروژه تامین شده و با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) عملیات اجرایی آن به خوبی در حال انجام است.

انتهای پیام/