فدراسیون فوتبال کلمبیا به همکاری خود با سرمربی پرتغالی‌اش پایان داد.

به گزارش سفیرافلاک، کمتر از سه هفته پس از دو شکست متوالی و سنگین تیم ملی فوتبال کلمبیا مقابل تیم‌های اروگوئه (باخت ۳-صفر) و اکوادور (شکست ۶- یک) در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه آمریکای جنوبی، فدراسیون فوتبال این کشور به همکاری‌اش با این سرمربی پرتغالی پایان داد. شکست مقابل اکوادور سنگین‌ترین شکست «تری‌کالر» در رقابت‌های انتخابی از سال ۱۹۷۷ بود. گفته می‌شود فدراسیون فوتبال کلمبیا باید غرامتی ۲ میلیون دلاری بابت فسخ قرارداد به کی‌روش بپردازد.

فدراسیون فوتبال کلمبیا با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد: «فدراسیون فوتبال کلمبیا و کارلوس کی‌روش به توافق با یکدیگر رسیدند که این سرمربی پرتغالی به فعالیتش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کلمبیا ادامه ندهد».

کی‌روش ۶۷ ساله که پیش از هدایت تیم‌هایی همچون رئال مادرید، تیم ملی پرتغال و تیم ملی ایران را برعهده داشته از ماه فوریه ۲۰۱۹ هدایت تیم ملی کلمبیا را عهده‌دار بود. او در این مدت در ۱۸ بازی که روی نیمکت این تیم بود و ۹ پیروزی، پنج تساوی و چهار شکست را تجربه کرد.

پیش از این برخی رسانه‌های کلمبیایی خبر داده‌ بودند؛ در صورتی که فدراسیون فوتبال کلمبیا به همکاری‌اش با کی‌روش پایان دهد، هرنان داریو گومس اصلی‌ترین گزینه جانشینی این مربی پرتغالی است. گومس ۶۴ ساله بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۸ و ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ سابقه هدایت تری‌کالر را داشته است.

تیم ملی کلمبیا از چهار بازی اول خود در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه آمریکای جنوبی تنها چهار امتیاز کسب کرده است و در حال حاضر در رده هفتم جدول ۱۰ تیمی این رقابت‌ها جای دارد.

تری‌کالر در بازی‌های بعدی خود در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ باید در ماه مارس ۲۰۲۱ به مصاف تیم‌های برزیل و پاراگوئه برود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم