وفایی، معاون بهزیستی لرستان گفت: ۱۲۲ واحد مسکونی به خانواده های دارای معلول در لرستان واگذار می شود.

رضا وفایی در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: ۱۳ آذرماه روز جهانی معلولان نامگذاری شده و به مدت یک هفته برنامه های مختلفی در این راستا اجرا می شود.

وی افزود: به همین مناسبت ۱۲۲ واحد منزل مسکونی به خانواده های معلولان واگذار می شود که از این تعداد ۴۴ واحد برای خانواده های دو معلول و ۷۸ واحد برای خانواده یک معلول ساخته شده که واگذار می شود.

معاون بهزیستی لرستان تصریح کرد: به خانواده های دو معلول برای ساخت منزل مسکونی ۳۰ میلیون تومان و خانواده های تک معلول ۱۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض پرداخت شده است.

وفایی عنوان کرد: برخی از واحدهایی که تحویل خانواده های معلولان می شود از مسکن مهر بوده و برخی هم منزل شخصی و تک واحده است.

وی بیان کرد: همچنین کمک بلاعوض مسکن روستایی از ۷۴ میلیون تومان به ۸۵ میلیون تومان افزایش یافته است و بیش از ۲۲۰ واحد برای خانواده های معلولان در روستاها در دست ساخت است.

معاون بهزیستی لرستان خاطر نشان کرد: امسال ۶۶۶ واحد مسکونی برای مددجویان و معلولان در استان ساخته شده که بخشی از هزینه های ساخت به صورت بلاعوض توسط بهزیستی پرداخت می شود و سعی بر این است که در بخش مسکن مددجویان فاقد منزل با دریافت این تسهیلات و کمک ها بتوانند صاحب خانه شوند.

انتهای پیام/