دیودیده، مجری طرح ایجاد زیربناها در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور گفت: ۱۹ پروژه بزرگ زیرساختی با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان در معادن کشور در دست اجرا است.

به گزارش سفیر افلاک، داریوش دیودیده در بازدید از معادن استان در جمع خبرنگاران در الیگودرز اظهار داشت: ۱۰ پروژه بزرگ زیربنایی برای معادن کشور در مرحله مناقصه وجود دارد که ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آنها در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در استان لرستان سه پروژه بزرگ زیربنایی برای معادن شهرستان های الیگودرز و چگنی تعریف شده که شامل برق رسانی به معادن شاقز الیگودرز و شهرستان چگنی و همچنین راه سازی معادن منطقه باد باد شهرستان الیگودرز است.

مجری طرح ایجاد زیربناها در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور تصریح کرد: اعتبار اولیه برای اجرای پروژه های زیربنایی معادن در الیگودرز و چگنی ۳۰ میلیارد تومان است که این پروژه ها ظرف دو سال آماده و تکمیل می شوند. برای معادن کوچک در سطح کشور و استان لرستان آماده ارائه خدمات زیربنایی هستیم.

بختیار رازانی سرپرست صمت لرستان نیز گفت: عملیات برق‌رسانی به ۲۰ معدن از معادن شهرستان الیگودرز با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان به زودی اجرایی می‌شود.

وی افزود: در مجموع ۳۵ بهره بردار و معدن کار در این مرحله از خدمات برق و راه دسترسی بهره مند می شوند.

سرپرست صمت لرستان خاطر نشان کرد: سه طرح به منظور ایجاد زیرساخت راه و برق در معادن لرستان انجام می شود که این طرح ها با پیگیری های فراوان به لرستان اختصاص یافته است.

رازانی گفت: لرستان دارای پتانسیل معدنی فوق العاده ای است که در طبقه بندی معادن لرستان، معادن شهرستان الیگودرز را می توان جزء معادن طبقه یک دسته بندی کرد.

انتهای پیام/