«مرگ» قصه مردمانی است که قربانی محرومیت‌ها و بی‌تدبیری‌ مسئولانی می شوند که قریب به 20 سال است نوید احداث جاده حرم به حرم را می‌دهند.

به گزارش سفیرافلاک، شیخ پیری در یادداشتی در زمینه محرومیت بخش «ززو‌ماهرو» نوشت: به فاصله کمتر از دو هفته از انتشار خبر جان باختن دختر ۱۸ ساله در دهستان مرگسر به دلیل عدم دسترسی به مرکز درمانی و راه ارتباطی این بار شاهد اتفاقی مشابه در روستای کدیور بودیم و متأسفانه یکی از همشهریانمان که موردحمله گراز وحشی قرارگرفته بود به دلیل نامناسب بودن زیرساخت‌های جاده‌ای قبل از رسیدن به بیمارستان به علت خونریزی جان خود را از دست داد.

این قصه مردمانی است که قربانی محرومیت‌ها و بی‌تدبیری‌های مسئولینی هستند که قریب به ۲۰ سال است نوید احداث جاده حرم به حرم را می‌دهند، جاده‌ای که در سال‌های پایانی دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ باهدف اتصال دهستان ماهرو به دهستان زز شروع به کارکرد اما متأسفانه علی‌رغم پیشرفت نزدیک به ۸۰ درصدی، ۲۰ سال است که نیمه‌کاره رهاشده و مردم این دیار سال‌هاست چشم‌انتظار تحقق ابتدایی‌ترین حق شهروندی خود هستند.

در این دو دهه ساکنین دهستان مرگسر (ماهرو) با بیش از ۳۰ روستا و جمعیتی بالغ‌بر پنج هزار نفر برای انجام کوچک‌ترین امورات اداری خود در مرکز بخش و شهرستان الیگودرز ناگزیرند با صرف هزینه‌های مالی و بعضاً جانی از حوزه استحفاظی منطقه ززوماهرو خارج شوند و با پیمودن قریب به ۸۰ کیلومتر با گذر از منطقه پاپی و شهر سپیددشت مجدداً وارد این منطقه شوند.

این در حالیست که با احداث جاده حرم به حرم این مسافت به کمتر از ۳۰ کیلومتر کاهش می‌یابد، در شرایطی که در این سال‌ها اداره راهداری استان و شهرستان با امکاناتی که در اختیاردارند اگر صرفاً سالی یک کیلومتر از مسیر باقی‌مانده را انجام می‌دادند، شاید امروز شاهد چنین حوادث تلخی برای مردم این دیار محروم نبودیم.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که صرفاً با جاده شکافی مشکل ارتباطی حل نخواهد شد و گام بعدی ایجاد زیرساخت‌های مناسب و ارتقاء کیفیت جاده‌ای است تا به سرنوشت جاده‌های پیرامام- شاهرود، پیرامام – سرتنگ و مرگسر – موس مبتلا نگردد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : شیخ پیری