اکبری، معاون هواشناسی لرستان با بیان اینکه سامانه بارشی تا فردا در لرستان فعال است گفت: برای امروز آسمانی ابری همراه با بارش باران، رگبار، رعد و برق و در ارتفاعات برف پیش بینی می شود.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: سامانه بارشی از شب گذشته وارد منطقه شده و بارش ها تا فردا ادامه دارد که در نقاط مختلف با شدت و ضعف این بارشها رخ می دهد.

وی افزود: از عصر امروز تا فردا با توجه به رطوبت و سرمای هوا، احتمال بارش برف در مناطق شمال و شرق استان پیش بینی می شود.

معاون هواشناسی لرستان تصریح کرد: در برخی از نقاط به دلیل مقدار بارشها، آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده ای ایجاد می شود و از فردا این سامانه از منطقه خارج می شود.

اکبری عنوان کرد: امروز شاهد کاهش دمای هوا و مه گرفتگی خواهیم بود و از فردا تا آخر هفته، جوی آرام در منطقه حاکم می شود.

وی با اشاره به میزان بارشها در ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: بیشترین میزان بارش در ۲۴ ساعت گذشته مربوط به شول آباد با ۱۷ میلیمتر و کمترین بارشها با ۱٫۸ میلیمتر مربوط به پلدختر بوده است.

معاون هواشناسی لرستان عنوان کرد: میزان بارش در خرم آباد ۵٫۶ میلیمتر، بروجرد ۸٫۵، الیگودرز ۷٫۶، کوهدشت ۴٫۲، پلدختر ۱٫۸، دورود ۱۳٫۲، الشتر ۴٫۲، نورآباد ۳٫۵، ازنا ۱۳٫۵، رومشکان ۵، سپیددشت ۷ میلیمتر بوده است.

اکبری گفت: برای امروز آسمانی ابری همراه با بارش باران، رگبار، رعد و برق و در ارتفاعات برف پیش بینی می شود و از فردا تا آخر هفته جوی آرام در منطقه حاکم می شود.

انتهای پیام/