هفته پنجم لیگ برتر با برگزاری دیدار حساس استقلال و صنعت نفت آبادان و همین‌طور تقابل فولاد و تراکتور دنبال می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، هفته پنجم لیگ برتر فوتبال ایران امروز (دوشنبه) با برگزاری پنج دیدار ادامه خواهد یافت که در مهم‌ترین بازی‌های این هفته، استقلال میهمان صنعت نفت آبادان است و دو تیم فولاد و تراکتور در خوزستان به میدان می‌روند.

بازی‌های این هفته از مسابقات با برگزاری هفت دیدار و احتساب دیدار لغو شده پرسپولیس و نساجی، موقتا بسته خواهد شد تا این دیدار معوقه در آینده برگزار شود.

در ادامه به مرور بازی‌های امروز رقابت‌ها می‌پردازیم که می‌تواند تغییرات زیادی را در جدول رده‌بندی ایجاد کند.

استقلال – صنعت نفت آبادان/ ساعت ۱۶:۱۵

یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته پنجم مربوط به تقابل دو تیم همسایه است. استقلال و صنعت نفت آبادان هر دو از چهار بازی اخیر هفت امتیاز کسب کرده‌اند و برای بقا در صدرجدول نیاز به سه امتیاز این مسابقه دارند.

استقلال برای پشت سر گذاشتن روند سینوسی و تساوی با پیکان، با پنج بازیکن مصدوم به این دیدار می‌آید. محمود فکری درباره غایبان تیمش گفت: ما پنج مصدوم داریم. سیاوش یزدانی، دیاباته، مسعود ریگی، فرشید اسماعیلی و وریا غفوری مصدومان تیم ما هستند. البته ما بازیکنان خوبی داریم که در بازی برابر صنعت نفت می‌تواننند به ما کمک کنند.

در سوی مقابل صنعفت نفت، آخرین تیمی که تمریناتش را برای لیگ بیستم شروع کرده در وضعیت خوبی به سر می‌برد و حتی از دیدار با پرسپولیس هم یک امتیاز به دست آورده است. پورموسوی درباره مصدومان استقلال و ترکیب تیمش در این دیدار می‌گوید: مصدومیت جزیی از ورزش است. ما در بازی برابر پیکان هم چند بازیکن مهم خود را نداشتیم و از جوانان استفاده کردیم. شاید این اتفاق برای ما هم رخ دهد و فکر نمی‌کنم این مصدومیت‌ها اتفاق خاصی باشد. در برابر استقلال همانند بازی با پرسپولیس از چند بازیکن جوان استفاده خواهم کرد.

استقلال در پنج دیدار اخیر دو تیم، چهار پیروزی و یک تساوی را کسب کرده است. آخرین برد صنعت نفت مقابل آبی‌ها به سال ۹۷ بازی می‌گردد که آبی‌ها در هفته نخست و با هدایت منصوریان مقابل صنعت نفت شکست خورند.

تراکتور – فولاد/ ساعت ۱۵

این دو تیم سال گذشته رقابت نزدیکی برای تصاحب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا داشتند که در نهایت فولاد در رتبه سوم و تراکتور در جایگاه چهارم قرار گرفت. در حال حاضر فولاد با هدایت نکونام از چهار بازی ۶ امتیاز کسب کرده و هفتم است. تراکتور هم بعد از اولین پیروزی با منصوریان در هفته قبل، با ۵ امتیاز در رتبه دهم جای گرفته است. پیروزی هر یک از دو تیم در این دیدار، می‌تواند تا چهار یا پنج پله به سودش تمام شود.

در پنج بازی اخیر، هر دو تیم دو بار صاحب پیروزی شده‌اند که سرنوشت این بازی را مبهم‌تر می‌کند. باید دید تفکرات تاکتیکی نکونام و منصوریان به سود کدام مربی تمام خواهد شد.

آلومینیوم – ماشین سازی/ ساعت ۱۵

تقابل رسول خطیبی با تیم سابقش برای هر دو طرف اهمیت زیادی دارد. ماشین سازی فصل جاری را با وحید بیاتلو شروع کرده و از چهار بازی، یک امتیاز کسب کرده که به هیچ وجه برای این تیم خوب نیست اما وضعیت آلومینیوم و خطیبی هم مساعد نیست چرا که با دو امتیاز در رتبه چهاردهم هستند. البته تیم خطیبی بعد از دو شکست متوالی، توانسته دو تساوی متوالی را کسب کند و یک قدم به جلو بردارد.

سایپا – مس رفسنجان/ ساعت ۱۵

تیم تازه لیگ برتری شده مس با وجود خریدهای متعدد در ابتدای فصل، هنوز رنگ برد را به خود ندیده اما به گواه کارشناسان از تیم‌های شایسته فصل جاری است. آن‌ها در این هفته برای پایان طلسم ناکامی‌های خود باید به مصاف سایپا بروند که در این فصل کماکان شکست ناپذیر بوده و از ۴ بازی یک پیروزی و سه تساوی به دست آورده است.

دو تیم نارنجی‌پوش لیگ برتر ایران با انگیزه‌های متفاوتی به میدان خواهند رفت؛ سایپا برای استمرار روند شکست ناپذیری و حضور در نیمه نخست جدول و مس برای فرار از رتبه شانزدهم بازی خواهند کرد.

گل گهر – پیکان/ ساعت ۱۵

صدرنشین بیستمین دوره لیگ برتر برای استمرار این روند به مصاف تیمی سرسخت می‌رود. امیر قلعه‌نویی و شاگردانش که لیگ بیستم را با سه پیروزی و یک تساوی شروع کرده‌اند، این هفته در خانه با پیکان رو به رو می‌شوند و می‌توانند از امتیاز میزبانی در زمین خودی استفاده کنند و هم‌چنان در بام لیگ قرار گیرند.

اما حریف آن‌ها با حضور مهدی تارتار به این راحتی‌ها امتیاز نمی‌دهد. پیکان بعد از حضور تارتار تبدیل به تیم چغر و بدبدنی شده که سخت گل می‌خورد و به نظر تکرار روند نفت مسجدسلیمان با مهدی تارتار در لیگ برتر است.

باید دید امیر قلعه‌نویی مقابل یکی از مربیان جوان لیگ چه عملکردی را از خود نشان خواهد داد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایسنا