ثمینی، معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: پیشرفتهای علمی، فتح قله های دانش و تولید علم، ادامه همین نگاه مبارزاتی دانشجویان است.

به گزارش سفیر افلاک محمود ثمینی در جلسه وبینار گرامیداشت روز دانشجو با دانشجویان دانشگاه آزاد استان لرستان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد اظهار داشت: ۱۶ آذرماه سال ۳۲ دانشجویان دراعتراض به سفر نیکسون معاون وقت رییس جمهور ایالات متحده و همچنین برقراری روابط با دولت بریتانیا در دانشگاه تهران دست به اعتراض زدند.

وی افزود: در این اعتراضات سه تن از دانشجویان به شهادت رسیدند که این روز به عنوان روز دانشجو نامگذاری شده و نشان دادند دانشجویان با دارا بودن روحیه استکبار ستیزی در برابر ظلم می ایستند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان عنوان کرد: هرساله بزرگداشت شهادت دانشجویان دانشگاه تهران توسط دانشجویان سراسر کشور برگزار می شود که بعد از انقلاب اسلامی ایران این روز به نام روز دانشجو نامگذاری شد و نمادی از استکبار ستیزی دانشجویان شد.

ثمینی گفت: پیشرفتهای علمی، فتح قله های دانش و تولید علم  ادامه همین نگاه مبارزاتی دانشجویان است و به مدد تلاش و پشتکار جوانان در حال حاضر قله های دست نیافتنی علم که در دست تعداد محدودی از کشور ها بود، فتح شده است.

وی بیان کرد: هر ساله مراسم روز دانشجو برگزار می شد اما امسال به دلیل شرایط شیوع کرونا، این مراسم به صورت مجازی برگزار می شود.

در ادامه این جلسه معاون استاندار به پرسش های دانشجویان در حوزه های مختلف پاسخ داد.

انتهای پیام/