ملک آراء، مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان گفت: 3700 بسیجی در لرستان در طرح شهید سلیمانی مشارکت دارند و 250 نفر از پزشکان و پرستاران بسیجی نیز آماده خدمت رسانی هستند.

سرهنگ عبدالوحید ملک آراء در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی با هدف کاهش شیوع و قطع زنجیره انتقال کرونا در کشور آغاز شده که در استان لرستان پنج کمیته برگزاری این طرح را بر عهده دارند.

وی افزود: مسئولیت دو کمیته به صورت مستقیم با سپاه و بسیج استان است که یکی عملیات محله محور است؛ در این برنامه فرماندهان حوزه ها و پایگاه های مقاومت برای این طرح همکاری دارند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان تصریح کرد: سه هزار و ۷۰۰ نفر از بسیجیان در این طرح مشارکت دارند که در قالب تیم هایی ساماندهی شده اند و در بخش های مراقبتی، نظارتی و حمایتی فعالیت می کنند.

ملک آراء با اشاره به توزیع بسته های معیشتی عنوان کرد: از ابتدای آغاز این طرح در استان تاکنون ۲۰ هزار بسته معیشتی و حمایتی در بین خانواده های شاسنایی شده که نیازمند بوده و به دلیل بیماری کرونا باید دوران قرنطینه را سپری کنند، توزیع شده است.

وی بیان کرد: همچنین یک نقاهتگاه ۳۰ تختخوابی تجهیز شده تا در صورت شرایط بحرانی و نیاز از تخت های آن بتوان استفاده کرد.

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان خاطر نشان کرد: ۷۹ نفر از نیروهای تخصصی شامل پزشک و پرستار به دانشگاه علوم پزشکی معرفی شده اند که در صورت نیاز از آنها برای ارائه خدمات در بیمارستانها و مراکز درمانی استفاده شود و همچنین ۱۰۵ نفر دیگر اعلام آمادگی کرده اند که خدمات مورد نیاز را در بیمارستانها ارائه دهند.

ملک آراء اظهار داشت: در مجموع ۲۵۰ نفر آمادگی دارند تا در شرایط کرونایی در هر جایی که نیاز است خدمت رسانی کنند.

وی افزود: تا ۱۳ آذرماه  بالغ بر ۵۳ هزار نفر در استان در اجرای این طرح غربالگری شدند، ۸۳۵ نفر در منزل ویزیت شده و بیش از هزار و ۴۰۰ بیمار مبتلا شناسایی شده است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان با اشاره به اهداف این طرح گفت: این طرح با هدف کاهش ابتلا، مرگ و میر و قطع زنجیره انتقال کرونا آغاز شده که ادامه این طرح قطعا کاهش شیوع کرونا را به دنبال دارد .

انتهای پیام/