حسنی مقدم، رئیس جهاد کشاورزی لرستان گفت: 1300 تن جو با نرخ دولتی و مصوب در بین عشایر قشلاقی لرستان در آذرماه توزیع می شود.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی لرستان اسفندیار حسنی مقدم اظهار داشت: هفت درصد جامعه عشایری کشور در لرستان سکونت دارند و لرستان ششمین استان کشور به لحاظ جمعیت عشایری است.

وی با اشاره به تامین نهاده‌های مورد نیاز جامعه عشایری افزود: در برنامه ریزی بلند مدت برای سال آینده اداره کل امور عشایری استان لرستان و شرکت پشتیبانی امور دام استان با توجه به اینکه استان لرستان دومین تولید کننده جو در کشور می باشد نسبت به ذخیره سازی جو و علوفه مورد نیاز جامعه عشایری اقدام نمایند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: دولت کمبود علوفه عشایر را تامین نموده و در اختیار آنان قرار می دهد؛ برای آذر ماه نیز مقدار هزار و ٣٠٠ تن جو با ارز دولتی و با نرخ مصوب در بین عشایر خصوصا عشایر ساکن در مناطق قشلاقی توزیع خواهد شد.

حسنی مقدم عنوان کرد:همچنین برای دی و بهمن ماه سهمیه ای برای عشایر منظور می‌شود تا با آرامش خاطر به تولید فرآورده‌های دامی مشغول باشند و نگرانی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

وی از راه اندازی ایستگاه های پمپاژ کشاورزی شهرستان پلدختر خبر داد و گفت: این ایستگاه‌ها از طریق فراخوان به بخش خصوصی واگذار می‌شوند و در این راستا اهالی منطقه می توانند با تشکیل تعاونی آب بران از این ایستگاه ها استفاده نمایند و یا از طریق ماده ۲۷ به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و یا اینکه به بسیج سازندگی سپاه واگذار می‌شوند.

انتهای پیام/