خدابخشی، نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بودجه عمومی دولت نسبت به سال ۹۹ حدود ۳۸ درصد افزایش یافته و ۸۴۱ هزار میلیارد تومان از بودجه دولت از منابع عمومی است که ۸۸ هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای اختصاصی تامین می‌شود.

محمد خدابخشی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: برای سال آینده ۱۰۴ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در نظر گرفته شده که این رقم بودجه نسبت به سال ۹۹ بیش از ۱۸ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: همچنین برای درآمدهای چهار میلیون تومان در ماه، معافیت مالی در نظر گرفته شده و دستمزدها نیز نسبت به بودجه قبلی حدود ۲۵ درصد افزایش خواهند یافت.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: میزان صادرات نفت در بودجه سال آینده دو میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز است که با قیمت ۴۰ دلار در نظر گرفته شده است.

خدابخشی عنوان کرد: سهم دولت در بودجه سال آینده ۱۹۹ هزار میلیارد تومان است که از این میزان هشت میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی و دارو  اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: بودجه عمومی دولت نسبت به سال ۹۹ حدود ۳۸ درصد افزایش یافته و ۸۴۱ هزار میلیارد تومان از بودجه دولت از منابع عمومی است که ۸۸ هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای اختصاصی تامین می‌شود و سهم درآمدها در بودجه عمومی کشور که درآمد مالیاتی و گمرکی است۱۰ درصد افزایش یافته است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای ۱۱۰ درصد رشد داشته و واگذاری دارایی‌های مالی در سال آینده ۲۹۸ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

خدابخشی با اشاره به کسری بودجه خاطر نشان کرد: در صورتی که فروش نفت و میعانات گازی به یک میلیون بشکه در روز برسد، باز هم ۳۴۴ هزار میلیارد تومان کسری بودجه  وجود دارد که این کسری مربوط به عدم تحقق درآمدها است.

وی بیان کرد: سال آینده نفت از ۵۷ هزار میلیارد تومان به ۱۹۹ هزار میلیارد تومان افزایش و حدود ۲۵۰ درصد رشد فروش پیش بینی می شود.

انتهای پیام/