کوشکی، دبیر ستاد مقابله با کرونا در لرستان با بیان اینکه 43 هزار لرستانی در طرح شهید سلیمانی غربالگری شدند گفت: اجرای این طرح در کاهش میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا نقش مهمی داشته است.

مریم کوشکی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی با هدف کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در استان از چند هفته گذشته آغاز شده که تاکنون ۴۳ هزار و ۴۴۷ نفر در استان غربالگری شده اند.

وی افزود: ۱۰ هزار و ۹۰۸ نفر توسط تیم های پزشکی مراکز جامع سلامت در این طرح غربالگری شدند و در اجرای این طرح محله محور، خانوارهای آسیب پذیر از کرونا شناسایی و تاکنون ۲۰ هزار بسته معیشتی در بین این خانوارها توزیع شده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان لرستان عنوان کرد: این طرح با همکاری بسیج، دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر در حال اجراست که در کاهش شیوع کرونا بسیار موثر بوده است.

کوشکی با تاکید بر ارائه آموزش های لازم برای پیشگیری از کرونا بیان کرد: در اجرای این طرح، کتابچه «هرآنچه باید در مورد کرونا بدانیم» توسط واحد آموزش سلامت تهیه شده است.

وی بیان کرد: پنج هزار نسخه از این کتابچه تهیه و در حال توزیع است که در قالب این کتابچه آموزش های مورد نیاز برای پیشگیری از کرونا ارائه شده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان لرستان گفت: همچنین توسط کارشناسان آموزش سلامت مرکز بهداشت خرم آباد، کتاب خودمراقبتی بیماران قرنطینه در منزل تهیه شده که در بین خانواده هایی که افراد پر خطر و یا بیمار دارند، توزیع می شود.

کوشکی خاطر نشان کرد: با همکاری تبلیغات اسلامی، فایل صوتی پیشگیری از کرونا تهیه شده که در فضای مجازی در حال نشر است و می تواند آگاهی های لازم را در این زمینه ارائه دهد.

وی با تاکید بر استفاده از ماسک در بین افراد جامعه گفت: ۹۹ درصد کارکنان دستگاه ها و ۹۸ درصد مراجعین به ادارات از ماسک استفاده می کنند و میزان استفاده از ماسک در بین واحدهای صنفی ۸۵ درصد و مشتریان این واحدها ۸۰ درصد است که ضروری است تا افراد در بیرون از منزل حتما از ماسک برای جلوگیری از انتشار و شیوع کرونا استفاده نمایند.

 دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان لرستان از بازرسی ۱۳ هزار و ۲۳۰ مورد اماکن عمومی و مراکز تهیه غذا خبر داد و افزود: در بازرسی از این تعداد واحد ۱۹۰ مرکز به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمب و ۲۶۷ واحد به مراجع قضایی معرفی شدند.

کوشکی با اشاره به میزان رعایت پروتکل های بهداشتی خاطر نشان کرد: طبق بازرسی های صورت گرفته، واحدهای صنفی ۷۳ درصد و ادارات و موسسات ۷۵ درصد پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

انتهای پیام/