دالوند، رئیس پلیس راه لرستان گفت: ترمینال استان تازه تأسیس است و خدماتی که ارائه می‌دهد در شأن مردم و رانندگان نیست.

مصطفی دالوند در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: لرستان نسبت به سایر استانها ناوگان مطلوبی دارد اما در بخش زیرساخت‌ها مشکلاتی داریم؛ ترمینال استان تازه تأسیس است و خدماتی که ارائه می‌دهد در شأن مردم و رانندگان نیست.

وی با بیان اینکه اتوبوس‌ها را در چندین مرحله کنترل می‌کنیم، افزود: یک سامانه «سپهتن» بر روی اتوبوسها نصب است که از مبدا تا مقصد به صورت آنلاین رصد و بر عملکرد راننده و وضعیت خودرو نظارت می‌شود.

رئیس پلیس راه استان لرستان عنوان کرد: حتی میزان سرعت اتوبوس، نقص وسیله نقلیه، خواب ‌آلودگی راننده و صحبت کردن با تلفن در حین رانندگی هم توسط دوربین‌ سامانه ثبت و ضبط می‌شود.

وی بیان کرد: پس از  اینکه راننده به نزدیکی پلیس راه می‌رسد تمام اطلاعات این سامانه به همکاران ما منتقل می شود و براساس قوانین و مقررات با فرد خاطی برخورد و اعمال قانون می‌شود.

دالوند خاطرنشان کرد: یکی از اصول رانندگی توجه به تابلوهای علائم است که طراحی و جانمایی این تابلوها به صورت کارشناسی شده است؛ تابلوها زبان گویای جاده هستند و اگر رانندگان به آنها توجه کنند از بروز بسیاری از حوادث جلوگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه تابلوهای استان دائما به روزرسانی می‌شوند، تصریح کرد: آشکارسازی نقاط حادثه خیز هم با همین تابلوها انجام می‌شود بنابراین کاربران جاده‌ای باید در این رابطه آموزش بیشتری ببینید تا به واسطه تابلوها و علائمی که در جاده نصب شده است از خطری که آنها را تهدید می‌کند آگاه شوند.

رئیس پلیس راه استان لرستان با بیان اینکه در لرستان ۶۵ دوربین جاده‌ای و ۴۶ دوربین ثابت برای تأمین امنیت جاده‌ها نصب شده است گفت: دوربین‌های دستی به روز نیست و نیاز به دوربین‌های ثابت هوشمند و تجهیزات مدرن‌تری داریم چرا که عمر دستگاه‌های فعلی به بیش از ۱۰ سال رسیده و عملکرد آن‌ها ضعیف‌تر شده در نتیجه احتمال خطا هم وجود دارد.
انتهای پیام/