ویسکرمی، نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس گفت: مرحوم آیت‌الله یزدی در اوج فتنه‌ها و تلاطم‌های اجتماعی با صراحت در گفتار، رفتار و موضع‌گیری‌های صریح و شفاف نمونه بارزعالِم بصیر و انقلابی بودند.

مهرداد ویسکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، رحلت آیت‌الله حاج شیخ محمد یزدی را ضایعه‌ای بزرگ دانست و با ابراز تألم، تأثر و تسلیت اظهار داشت: آیت‌الله یزدی(ره) یکی از مصادیق تاریخ زنده انقلاب اسلامی بودند که در فواصل زمانی متفاوت چه در زمان تحصیلات تا استادی حوزه علمیه قم و چه در دوران مبارزات علیه طاغوت، در کنار امام راحل و سپس در کنار مقام معظم رهبری تا جایی که توان داشتند در مسیر دفاع از انقلاب و زمینه‌سازی برای ظهور فعالیت کردند.

وی با اشاره به این‌که دفاع آیت الله یزدی از انقلاب بسیار روشن و صریح بود افزود: در طول انقلاب در پست‌ها و جایگاه‌های مختلف همچون خبرگان رهبری، رئیس قوه قضاییه، فعالیت در شورای نگهبان، خطیب نماز جمعه تهران و مهم‌تر از همه این‌ها، در کنار ولی امر مسلمین بودند و در این سنگر عمار گونه ایستادند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از زمان دانشجویی که شاهد فعالیت‌های وی بودم، هیچ‌گاه از گفتن حق طفره نرفته و گرفتار ملاحظه‌کاری نشدند و ازجمله شخصیت‌های برجسته نظام اسلامی محسوب می‌شدند.

ویسکرمی بیان کرد: مرحوم آیت‌الله یزدی فقیهی بصیر بود که در فتنه ۸۸، زمانی که برخی ارزش‌های انقلاب را نشانه رفته بودند با موضع‌گیری صریح و شفاف به‌طورجدی از انقلاب دفاع کردند.

وی تصریح کرد: مرحوم آیت‌الله یزدی مصداق عالمانی بودند که علاوه بر این‌که ربناالله گفتند در این مسیر استقامت ورزیدند و هیچ‌گاه در زندگی دچار روزمرگی و یا فراموشی آرمان‌های انقلاب نشدند، یکی از عوارضی که برخی سیاستمداران به آن مبتلا می‌شوند دنبال مقام و شهرت رفتن است، اما ایشان همیشه و در هر شرایط خداوند را در نظر داشتند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: در اوج فتنه‌ها و تلاطم‌های اجتماعی صراحت در گفتار و رفتار انقلابی خود داشتند و نمونه بارز عالِم بصیر و انقلابی بودند؛ بر این اساس همه ما باید این نوع از استقامت بر طریق، ایستادن و متمایل نشدن به دنیا و اسیر و گرفتار زمانه نشدن این عالم را الگوی خود قرار دهیم.

انتهای پیام/