حجت الاسلام شاهرخی، نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: آیت الله یزدی شخصیتی برجسته و فرهیخته در حوزه های علمیه بودند که شاگردان زیادی در محضر این عالم بزرگ تربیت شدند.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: آیت الله یزدی یک روحانی بصیر و آگاه بودند که دروس حوزه های علمیه را در محضر شخصیت های بزرگی همچون آیت الله بروجردی، امام(ره)، آیت الله طباطبایی و بزرگان دیگری آموختند و به مراتب عالیه ای از درجه اجتهاد نائل آمدند.

وی افزود: آیت الله یزدی یک شخصیت برجسته و فرهیخته در حوزه های علمیه بود و همچنین قبل از انقلاب  از پیشگامان نهضت اسلامی علیه رژیم ستمشاهی و نظام سلطه بودند که دیدگاه های دقیق در این راستا داشتند و یار صدیق امام(ره) محسوب می شدند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان تصریح کرد: آیت الله یزدی در سالهای قبل از انقلاب رنج زیادی در تبعید و زندان کشیدند ولی محکم و پابرجا ایستادند و در فعالیت هایی که منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد بسیار مدبرانه و با برنامه حضور داشتند و در واقع مدیریت کردند و مجموعه این تلاشها سبب شد تا در زمان امام(ره) و بعد از آن رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران اعتماد کاملی به این شخصیت بزرگ داشته باشند.

حجت الاسلام شاهرخی خاطر نشان کرد: آیت الله یزدی سالها مسئولیت های رئیس قوه قضائیه، نائب رئیس مجلس، عضویت و ریاست مجلس خبرگان و شورای نگهبان و همچنین ریاست جامعه مدرسین را عهده دار بودند و این موارد تنها گوشه ای از خدمات این عالم مجاهد و مبارز بوده است.

وی با اشاره به تالیفات آیت الله یزدی بیان کرد: این عالم بزرگ تالیفات ارزشمندی داشتند و با توجه به همه مسئولیت هایی که بر عهده داشت اما مصمم بودند که نیروهایی در حوزه تربیت شوند تا بتوانند موثر باشند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: کارنامه فعالیت های آیت الله یزدی پر از افتخاراتی است که قطعا اجر بیکرانی در نزد خدا دارد و چنین خدماتی در یاد و خاطر مردم قدرشناس ایران اسلامی باقی می ماند.

وی عنوان کرد: طلاب جوان با مجاهدت و تلاش های علمی و خودسازی و همچنین طی کردن قله های رفیع علم و دانش و معنویت، باید این سنگرهای علم و فضیلت را پُر نمایند.

انتهای پیام/