پیروان مکتب حاج قاسم سلیمانی با راه‌اندازی سنگرهای محله‌ محور برای مقابله با کرونا بسیج شدند.

 به گزارش سفیرافلاک، شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام(ره) بود که تمام عمر خود را در مسیر جهاد در را خدا سپری کرد؛ یکی از ابعاد گسترده شخصیتی شهید سلیمانی عمل‌گرایی همراه با تفکر مقاومت بود و فرقی نمی‌کرد در بحبوحه کدام حادثه باشد، هرکجا پای خدمت و حفظ جان انسان‌ها در میان بود وارد عمل می‌شد.

۵۰ روز از شهادتش می‌گذشت که کشور درگیر مبارزه با ویروس ناشناخته کرونا شد، اگرچه این سردار سرافراز وطن حضور نداشت اما مکتب و اندیشگاه گسترده‌اش خیل عظیمی از زنان و مردان غیرتمند کشور را در سنین مختلف و با هر تخصصی برای مقابله با کرونا بسیج کرد.

امروز در گذر نبرد ۱۰ ماهه با کرونا مردم از هر قشری با پیروی از مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی باروحیه جهاد و ایثار پای‌کار هستند.

طرح شهید حاج قاسم سلیمانی مبتنی بر برنامه «هر خانه یک پایگاه سلامت» از ابتدای آذرماه امسال با مدیریت بیش از ۱۰۲ مرکز و خانه بهداشت با همکاری بسیج و علوم پزشکی در شهرستان خرم‌آباد آغاز شد.

اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی در محلات

در این طرح مدیریت و کنترل اپیدمی بیماری  کرونا به شیوه محله محور و خانواده محور با فعالیت کمیته‌های آموزش، مراقبت و رهگیری تحت مسئولیت مستقیم علوم پزشکی و کمیته‌های حمایتی، قرنطینه خانگی و عملیاتی با محوریت و فعالیت بسیجیان در حال اجراشدن است.

ایثارگری بسیجان در میدان مقابله با کرونا

مریم عمید، عضو تیم مراقبتی مرکز بهداشت فطرس خرم‌آباد با اشاره به مزین شدن طرح به نام شهید مقاومت، سردار سلیمانی گفت: هرروز درگذر مسیر خانه تا مرکز بهداشت معنویت، ایثارگری و حضور اثرگذار شهید سلیمانی درصحنه‌های موردنیاز کشور را با خود مرور می‌کنم و اجرای این طرح که با ایثارگری عجین شده است قطعاً برای آیندگان و نسل‌های بعد از کرونا آموزنده خواهد بود.

وی افزود: مکتب جهادی شهید سلیمانی موجب می‌شود تا با اشتیاق، انرژی و توان بیشتری در مراکز و خانه‌های بهداشت حضور پیدا کنیم.

عضو تیم مراقبتی مرکز بهداشت فطرس خاطرنشان کرد: تماس با خانواده‌هایی که بیماری زمینه‌ای دارند در اولویت کاری است، اگرچه رسیدگی به‌تمامی خانواده‌های محله، به‌عنوان جامعه هدف هر مرکز با جدیت دنبال می‌شود.

عمید با اشاره به همکاری و تعامل بسیار خوب بین کادر بهداشت و بسیجیان در تیم‌های مراقبتی بیان کرد: با توجه به حجم کار کارکنان مراکز بهداشت، این نوع از همکاری‌ها می‌تواند دشواری و سختی کار را کم و باانگیزه و تمرکز بیشتر به مشکلات خانواده‌های دارای بیمار مبتلابه کرونا رسیدگی کرد.

وی یادآور شد: کمک و خوشحال کردن دیگران لحظه‌های زندگی‌مان را قشنگ‌تر می‌کند؛ باید از فرصت‌های مذکور در قالب طرح‌هایی همچون طرح شهید سلیمانی برای بهتر شدن و بهبود وضعیت کشورمان استفاده کنیم.

پشتیبانی تیم‌های حمایتی از خانواده‌های مبتلا به کرونا

سید ابوالفضل رحیمی، عضو تیم حمایتی خانه بهداشت روستای دارایی خرم‌آباد اظهار داشت: شهید سلیمانی نماد جهاد درراه خداست و ما با الگو گیری از سردار جهاد و مقاومت به عرصه حفظ سلامت هم‌وطنانمان قدم گذاشتیم تا با اجرای درست و موفقیت‌آمیز این طرح جان بسیاری از هم نوعانمان را نجات دهیم.

وی افزود: با همکاری مراکز بهداشت، خانواده‌هایی که دارای بیمار مبتلا به کرونا هستند شناسایی‌شده و ضمن ضدعفونی خانه‌های بیماران، بسته‌های حمایتی شامل سبدهای معیشتی، دارویی و بهداشتی در اختیار این عزیزان قرار می‌دهیم.

رحیمی بیان کرد: غیر از ضدعفونی منازل بیماران مبتلا به کرونا، میکروب‌زدایی تمامیت روستا و درب خانه‌ها به‌واسطه تیم‌های حمایتی انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: حضور این جوانان و نوجوانان در میدان مقابله با کرونا هم نوعی از جهاد فی سبیل الله است و نباید این فرصت را از دست داد.

حضور ۷۶۵ بسیجی در سنگرهای بهداشت محلات

سرهنگ ماشااله بازگیر، فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد در گفت‌وگو با سفیرافلاک با اشاره به فعالیت بیش از ۷۶۵ بسیجی شهرستان در طرح شهید سلیمانی اظهار داشت: ۳۲۱ نفر از خواهران بسیجی در قالب تیم‌های مراقبتی سه نفره به‌صورت شیفتی در مراکز و پایگاه‌های بهداشت با کادر بهداشت و درمان همکاری می‌کنند.

وی افزود: همچنین ۲۷۷ برادر بسیجی در قالب تیم‌های حمایتی برای ضدعفونی محلات، قرنطینه خانگی و توزیع بسته‌های حمایتی بین خانواده‌های دارای بیمار مبتلا به کرونا در محلات مختلف و روستاهای اطراف خرم آباد مشغول فعالیت هستند.

فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد عنوان کرد: بیش از ۱۶۵ تیم نظارتی بر چگونگی اجرای شیوه نامه های بهداشتی در اماکن، رستوران ها، نحوه ترددها و محدودیت ها نظارت می کنند.

وی با اشاره به پای کار بودن بسیجیان از اسفند ۹۸ تاکنون خاطرنشان کرد: بسیجیان خواهر و برادر از ابتدای آبان ۹۹ در قالب تیم های مراقبتی، حمایتی و نظارتی در سنگرهای بهداشت محلات به صورت حضوری و غیر حضوری در راستای مقابله با کرونا، مشغول خدمت به مردم هستند.

انتهای پیام/