پاکبانان زحمت کشان بی ادعای جامعه هستند که سالها عمر خود را صرف خدمت به شهروندان و تنظیف خیابان ها و معابر می کنند و در این روزهای کرونایی نیز دست از تلاش برنداشته و برای پاک نگهداشتن شهر، خود را به خطر می اندازند.

به گزارش سفیرافلاک، پاکبانان در این روزهایی که همه در گیرودار کرونا هستند، همچنان دست از تلاش برنداشته و برای سلامت جامعه، به دل خطر رفته‌اند، نه مثل گروه‌های مختلف دورکاری دارند و نه اینکه از مزایای مناسبی برخوردار هستند بلکه همیشه باید درصحنه باشند.

این افراد به‌عنوان سربازان خط مقدم خدمت‌رسانی شهری همواره در میدان خدمت خالصانه حضور دارند و در این شرایط حاد کرونایی فعالیتی مثال‌زدنی در زمینه کاهش شیوع این ویروس از خود نشان می‌دهند.

دراین‌بین یک طلبه در کوهدشت که شرف جهاد را بافضیلت علم به هم‌آمیخته، به جهت قدردانی از زحمات این قشر زحمت‌کش تصمیم گرفت که بالباس روحانیت اقدام به پاکبانی کند، حال می طلبد مسئولان ذی‌ربط در زمینه رفع مشکلات معیشتی و حقوقی‌های معوقه این پاکبانان زحمت‌کش اقدام کنند.

توزیع ۸۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان

حجت‌الاسلام جواد احمدی رودی امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی(ع) کوهدشت در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: تصور پاکبانانی که در این ایام کرونایی شب را تا به صبح بیدار بمانند و برای سلامت جامعه، سلامت خود را به خطر بیندازند درحالی‌که دارای کمترین مزایا بوده و حتی چندین ماه حقوق معوقه دارند، بسیار سخت و دردناک است.

وی افزود: شغل‌های زیادی هستند که شیفت شب دارند ولی کار پاکبان‌ها به‌صورت مستقیم به رفتار ما مرتبط می‌شود، هر چه ما بیشتر زباله بریزیم آن‌ها بیشتر باید کار کنند.

امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی(ع) کوهدشت با اشاره به اینکه تلبس به لباس مقدس روحانیت، همان اعلام آمادگی برای خدمت است، عنوان کرد: باهدف توجه بیشتر به این قشر زحمتکش پاکبانان و قدردانی از تلاش آنان، در چندین مرحله توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی بین این افراد انجام‌شده است.

وی تصریح کرد: عمده مشکل این گروه در زمینه حقوق‌های معوقه و بحث بیمه آن‌ها است که بایستی شهرداری و اعضای شورای شهر در راستای رفع این مشکل تلاش کنند.

احمدی با اشاره به احداث یک باب واحد مسکونی و یک مورد سرویس بهداشتی و حمام برای دو خانواده محروم با همکاری خیرین، گفت: از ابتدای ویروس کرونا تابه‌حال در راستای رزمایش کمک مومنانه حدود ۸۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی را بین نیازمندان محلات انتهای تازه‌آباد، فردوسی و بوعلی توزیع کرده‌ایم.

امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی(ع) و عضو گروه جهادی شهید محمد علیم عباسی با اشاره به ضدعفونی معابر و اماکن پرتردد در چندین مرحله، بیان کرد: تعمیر و بازسازی سه باب واحد مسکونی محروم را در دست اقدام داشته و در آستانه سالگرد شهادت «حاج قاسم سلیمانی» ۱۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی توزیع می شود.

تلاش جهادگران بسیجی موجب دلگرمی مردم مناطق محروم می‌شود

امیری یکی از اهالی انتهای خیابان فردوسی در گفت‌وگو با سفیرافلاک اظهار داشت: این تلاش و کوشش نیروهای جهادی، بسیجی و طلبه در منطقه محروم ما موجب دلگرمی همه اهالی شده است.

وی افزود: حاج‌آقا احمدی که امام جماعت مسجد این محله هم است و منزل خود را نیز برای رسیدگی بهتر به محرومین به این منطقه آورده و با همین لباس روحانیت از رفتگری گرفته تا کمک در بحث تعمیرات منزل محرومین همیشه حضور دارد، در چندین مرحله کمک‌های معیشتی و بهداشتی و لوازم‌تحریر را بین اهالی نیازمند محل توزیع کرده است.

انتهای پیام/