غفوری نژاد، مدیر کل نوسازی مدارس لرستان گفت: سیستم گرمایشی 514 کلاس درس در قالب 154 مدرسه امسال استاندارد می شوند.

امیر غفوری نژاد در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در راستای اجرای طرح آجر به آجر در استان لرستان از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰۳ کلاس درس با مشارکت خیرین در دست ساخت قرار گرفت که ۴۲ پروژه در قالب ۱۲۱ کلاس درس از این تعداد ساخته و تحویل داده شده که برای این پروژه ها ۳۵ میلیارد تومان هزینه شد.

وی افزود: در این طرح خیرین ۶۰ میلیارد تومان تعهد کردند که با همکاری خیرین و مشارکت نوسازی مدارس این پروژه ها تکمیل شود.

مدیر کل نوسازی مدارس لرستان تصریح کرد: تلاش می شود تا پایان امسال ۷۰ کلاس دیگر در بخش ها و شهرستان های مختلف استان تکمیل و تحویل داده شود.

غفوری نژاد با اشاره به اینکه ۷۸۰ کلاس در استان در دست ساخت است عنوان کرد: میانگین پیشرفت فیزیکی این پروژه ها حدود ۴۰ درصد است که برای تکمیل آن ۳۷۰ میلیارد تومان هزینه نیاز است.

وی بیان کرد: در محرم امسال پویش طرح آجر به آجر برگزار شد که در استان ۱۱ هزار نفر مشارکت کردند و ۲۲۰ میلیون تومان کمک های خیرین و مردمی جمع آوری شد که مدرسه سه کلاسه در طرحان طی روزهای آینده با همین کمک های مردمی، کلنگ زنی می شود.

مدیر کل نوسازی مدارس لرستان با اشاره به سیستم گرمایشی استاندارد در مدارس گفت: امسال از ردیف اعتبارات گرمایشی، ۵۱۴ کلاس درس در قالب ۱۵۴ مدرسه که دارای سیستم گرمایشی غیر استاندارد بود و از سیستم نفتی استفاده می کردند استاندار می شوند؛ پیشرفت فیزیکی این پروژه بیش از ۳۰ درصد است.

غفوری نژاد خاطر نشان کرد: اعتبارات امسال در استان نسبت به سال گذشته جهش ۵۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشته و علاوه بر این از ردیف اعتبارات استانی هم استفاده شده که افزایش اعتبارات می تواند سبب شود تا پروژه های بیشتری نوسازی شوند.

انتهای پیام/