فرهادی، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه آمار بستری کرونا در لرستان 50 درصد کاهش یافته است گفت: مردم از برگزاری هر گونه دورهمی و مهمانی خودداری کنند تا شیوع کرونا همچنان روند کاهشی داشته باشد.

علی فرهادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: با اعمال محدودیت و همکاری مردم برای کاهش شیوع کرونا خوشبختانه آمار بستری در بیمارستان ها بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته و در حال حاضر ۴۱۶ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۹۳ بیمار مبتلای قطعی کرونا است.

وی افزود: همچنین آمار مرگ و میر کرونا نیز از روزی ۱۵ فوتی به روزی ۴ یا ۵ فوتی کاهش یافته و تلاش بر این است که آمار ابتلا و مرگ و میر همچنان کاهش یابد.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون هزار و ۲۲۰ نفر بر اثر کرونا فوت کرده و بیش از ۵۷ هزار نفر به کرونا مبتلا شده است.

فرهادی با اشاره به تست های سریع کرونا گفت: تست های سریع کرونا در همه شهرستان های استان توزیع شده که در این تست، جواب منفی یا مثبت بودن کرونا ظرف مدت ۲۵ دقیقه مشخص می شود و درصد تشخیص این نوع تست ها خوب بوده که در نمونه گیری تسریع ایجاد می شود.

وی با تاکید بر عدم دورهمی های خانوادگی در شب یلدا خاطر نشان کرد: با توجه به این که بیشترین شیوع کرونا مربوط به دورهمی های خانوادگی بوده ضروری است تا در شب یلدا از جمع شدن و برگزاری مراسم دورهمی خودداری شود و یلدای امسال در فضای مجازی برگزار شود.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: شیوع کرونا در فصل سرد بسیار بالا بوده ولازم است از تجمعات خانوادگی به مناسبت های مختلف خودداری شود تا شیوع و گستردگی کرونا کاهش یابد.

انتهای پیام/