خادمی، استاندار لرستان گفت: برای جلوگیری از شیوع کرونا ضروری است تا مردم امسال دور همی های شب یلدا را فراموش کنند.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی عصر امروز در جلسه ستاد ملی کرونا که در استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: با اعمال محدودیت ها و همکاری و همراهی مردم، وضعیت ابتلاء به بیماری و میزان مرگ و میر کرونا در بیشتر مناطق  کشور نزولی بوده و در استان لرستان هم وضعیت رو به بهبودی است.

وی افزود: با عادی انگاری دوباره وضعیت ابتلا و مرگ و میر به حال قبل برمی گردد بنابراین ضروری است تا همچنان محدودیت ها رعایت شوند.

استاندار لرستان تصریح کرد: با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و محدودیت ها، وضعیت استان از رنگ قرمز به نارنجی تبدیل شده که امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی به وضعیت زرد و سفید برسیم.

خادمی با تاکید بر خودداری از برگزاری مراسم شب یلدا در دورهمی های خانوادگی عنوان کرد: آیین باستانی شب یلدا یکی از سنت های ارزشمند مردم ایران است که از گذشته وجود داشته و این شب را مردم با دورهمی های خانوادگی سپری می کنند اما امسال با توجه به شرایط خطرناک بیماری کرونا این موضوع یکی از نکات مهم روزهای آینده است.

وی بیان کرد: از مردم تقاضا می شود که امسال شب یلدا را فراموش کنند و همانگونه که از انجام مراسم سیزده به در خود داری کردند، انتظار داریم به خاطر حفظ سلامت خودشان از دور هم نشستن و به خانه همدیگر رفتن که جزء رسوم خوب است، صرف نظر کنند و به صورت تلفنی، مجازی و استفاده از شبکه های اجتماعی ارتباطات خود را برقرار کنند.

انتهای پیام/