سرهنگ قاسمی، فرمانده انتظامی کوهدشت از کشف ۸۵ درصدی جرائم سایبری و مسائل حوزه فضای مجازی در سطح این شهرستان طی یک‌ماهه اخیر خبر داد.

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ نبی اله قاسمی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پلیس فتا شهرستان کوهدشت با تکیه بر دانش و تلاش مجدانه کارشناسان این پلیس، ۸۵ درصد جرایم سایبری شهرستان کوهدشت را در یک‌ماهه اخیر کشف و تعداد ۱۵ نفر را در این حوزه شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی داده است.

وی افزود: با عنایت به گستره فضای سایبر و همچنین میزان رشد استفاده از این فضا بین افراد و فعالیت روزمره کاربران در شبکه‌های اجتماعی با افزایش چشمگیر وقوع جرایم در فضای مجازی نسبت به سال گذشته روبرو هستیم.

فرمانده انتظامی کوهدشت عنوان کرد: در راستای پیشگیری از وقوع جرایم رایانه‌ای پلیس فتا با همکاری معاونت اجتماعی نسبت به آگاه‌سازی عمومی در زمینه آموزش‌های پیشگیرانه در مدارس و سامانه آموزشی وابسته به آموزش‌وپرورش (شاد)، مساجد، ادارات و سازمان‌های دولتی و خصوصی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی اقدام کرده و همچنین هشدارهای لازم در خصوص آسیب‌های فضای مجازی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ای برای اطلاع عموم شهروندان اطلاع‌رسانی شده است.

وی با اشاره به اینکه برداشت اینترنتی، کلاه‌برداری و… ازجمله بیشترین جرائم در فضای مجازی طی این مدت بوده، خاطرنشان کرد: همواره برخورد با مخلان چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی باقدرت در دستور کار بوده و می‌طلبد تمام دستگاه‌ها و خصوصاً مردم، پلیس را در این راستا یاری نمایند.

انتهای پیام/