حجت الاسلام مبلغی، نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس با اشاره به تخصیص اعتبار ملی برای بیمارستان رازی گفت: اعتبارات پروژه‌های کوهدشت و رومشکان در کمیسیون تلفیق قابل‌افزایش است.

حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: آنچه در زمینه بودجه و اعتبارات شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان اخیراً مطرح‌شده، مربوط به پیوست شماره یک بودجه، یعنی پروژه‌های ملی است و در مورد کل اعتبارات کوهدشت و رومشکان نیست.

وی افزود: هر شهرستان از چندین محور اعتبار می‌گیرد که شامل اعتبارات ملی، اعتبارات استانی، توازن ملی، توازن استانی و ردیف‌های موجود در وزارتخانه‌ها است.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس اظهار داشت: اندک بودن پروژه‌های ملی برای کوهدشت و رومشکان مربوط به گذشته بوده، این در حالی است که اکنون برای پروژه بیمارستان دوم کوهدشت اولین بار بودجه ملی اختصاص پیدا می‌کند و به دنبال آن هستیم برای پروژه‌های دیگری همچون سد خسروآباد و سالن چندمنظوره ورزشی رومشکان ردیف ملی بگیریم.

وی تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده در سال جاری، برای پروژه‌های «چهار خطه کوهدشت-خرم آباد» و «چهار خطه بازوند –سوری» اعتبارات چند برابری و مناسب اختصاص داده‌شده است.

مبلغی با اشاره‌ به لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: ساختمان سد معشوره ۱۸۰ میلیارد ریال ابلاغی ۹۹ در پیوست شماره یک قانون بودجه سال ۹۹ و ۱۵۰ میلیارد ریال از توازن ملی و در لایحه ۱۴۰۰ تنها در پیوست شماره یک، ۳۰۰ میلیارد ریال دارد، تصفیه‌خانه فاضلاب کوهدشت نیز اعتبار ۹۰ میلیارد ریال و از ماده ۵۶ تأمین مالی نیز یک تریلیون و ۷۵۰ میلیارد ریال دارد.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس بیان کرد: برای بیمارستان دوم کوهدشت (رازی) بودجه ملی تخصیص داده‌شده و از محل ماده ۵۶ نیز اعتباری در این راستا در نظر گرفته‌شده است.

وی اظهار داشت: اعتبار همه این پروژه‌های مطرح‌شده در کمیسیون تلفیق مجلس قابل‌افزایش بوده و مهم آن است که ابتدا در ردیف بودجه ملی قرار داده شوند‌.

مبلغی گفت: برای سال آتی چهار خطه‌های مربوط به لرستان ۶۰۰ میلیارد ریال اعتباردارند که در این میان «چهار خطه کوهدشت –خرم‌آباد و کوهدشت- زانوگه» دارای اولویت است.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس بیان کرد: برای بهسازی محور «بابازید – اسلام‌آباد» که عمده این محور در مسیر کوهدشت و رومشکان قرار دارد ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته‌شده است.

انتهای پیام/